Քաղաքական 11:40 01/03/2013
«Ժառանգություն» խմբակցության նախկին պատգամավոր Լարիսա Ալավերդյանը ևս խորհրդարանական նոր ընտրությունների անցկացման կողմնակից է. «Այսօր ուշ չէ և Ազգային Ժողովը պետք է դնի խորհրդարանական նոր ընտրություններ անցկացնելու հարցը»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց նա:
Ի դեպ, նա տեսնում է այն հավանականությունը, որպեսզի իշխանությունները այդ դեպքում էլ լինեն խորհրդարանում.
«Իշխանություններն առայժմ ունեն հնարավորություն ունենալ ԱԺ-ում պատվավոր քվե և լինել գործող ընդդիմություն: Ընդդիմություն լինելը ամենևին էլ վատ չէ, դա բավականին պատվավոր է»,- իր կարծիքն արտահայտեց Լ.Ալավերդյանը:
Ինչ վերաբերում է ներքաղաքական լարված իրավիճակին, ապա նրա համոզմամբ բողոքն արդար ու հիմնավոր է, սակայն միակ վտանգն այն է, որ այս իրավիճակից չօգտվեն այն ուժերը, որոնք ժամանակին վերին աստիճանի անպատասխանատու են եղել ժովորդի պահանջատիրության նկատմամբ:
Նա նաև հույս հայտնեց, որ ընդդիմությունը, որը մինչ օրս հետևողական դիրք չի ունեցել, դասեր կքաղի ստեղծված իրավիճակից:

Политика 11:56 01/03/2013
Бывший депутат фракции «Наследие» Лариса Алавердян также является сторонником проведения новых парламентских выборов в Армении. «Я не считаю, что сейчас уже поздно. Национальное Собрание должно обсудить вопрос о проведении новых парламентских выборов», – об этом на сегодняшней встрече с журналистами заявила она.
Лариса Алавердян считает вероятным такое развитие событий, которое приведет к тому, что власти и в этом случае будут представлены в парламенте.
«У властей пока есть возможность иметь в Национальном Собрании почетное право голоса и быть действующей оппозицией. Быть оппозицией вовсе не плохо, это довольно почетное дело», – считает экс-депутат.
Что касается напряженной внутриполитической атмосферы, то, по ее убеждению, общественный протест справедлив и обоснован, однако существует единственная угроза того, что этой ситуацией могут воспользоваться те политические силы, которые некогда проявили безответственное отношение к требования народа.
Лариса Алавердян выразила надежду на то, что оппозиция, которая до сих пор не придерживалась последовательной позиции, извлечет уроки из сложившейся ситуации.