Քաղաքական 11:40 01/03/2013
«Ժառանգություն» խմբակցության նախկին պատգամավոր Լարիսա Ալավերդյանը ևս խորհրդարանական նոր ընտրությունների անցկացման կողմնակից է. «Այսօր ուշ չէ և Ազգային Ժողովը պետք է դնի խորհրդարանական նոր ընտրություններ անցկացնելու հարցը»,- լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց նա:
Ի դեպ, նա տեսնում է այն հավանականությունը, որպեսզի իշխանությունները այդ դեպքում էլ լինեն խորհրդարանում.
«Իշխանություններն առայժմ ունեն հնարավորություն ունենալ ԱԺ-ում պատվավոր քվե և լինել գործող ընդդիմություն: Ընդդիմություն լինելը ամենևին էլ վատ չէ, դա բավականին պատվավոր է»,- իր կարծիքն արտահայտեց Լ.Ալավերդյանը:
Ինչ վերաբերում է ներքաղաքական լարված իրավիճակին, ապա նրա համոզմամբ բողոքն արդար ու հիմնավոր է, սակայն միակ վտանգն այն է, որ այս իրավիճակից չօգտվեն այն ուժերը, որոնք ժամանակին վերին աստիճանի անպատասխանատու են եղել ժովորդի պահանջատիրության նկատմամբ:
Նա նաև հույս հայտնեց, որ ընդդիմությունը, որը մինչ օրս հետևողական դիրք չի ունեցել, դասեր կքաղի ստեղծված իրավիճակից:

Comments 12:43 01/03/2013
“It is not late yet. I think the National Assembly should discuss holding new parliamentary elections,” she told reporters today.
The former MP thinks it possible that the current ruling power will again be represented in parliament.
“Being opposition is not bad at all. It is rather honorable,” Mrs Alaverdyan said.
Commenting on tense domestic political situation, she said the public protest was fair and that there were grounds for it, but there was one danger – the political forces that once treated irresponsibly the demands of the people could take advantage of the situation.
Alaverdyan expressed the hope that the opposition, which has not so far been consistent, would learn a lesson from the situation.