Քաղաքական 13:10 04/03/2013
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով մարտի 5-ին եռօրյա պաշտոնական այցով ՀՀ կժամանի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթի գլխավորած պատվիրակությունը:
ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, այցի ընթացքում Բունդեսթագի նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Բունդեսթագի նախագահը և նրա գլխավորած պատվիրակությունը խորհրդարանում հանդիպումներ կունենան նաև ԱԺ արտաքին հարաբերությունների ու եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովների, Հայաստան-Գերմանիա պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Նորբերթ Լամմերթը դասախոսությամբ հանդես կգա ԵՊՀ Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնում:
ԳԴՀ Բունդեսթագի ղեկավարն ու պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ կդնեն Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին:

Politics 14:18 04/03/2013
At the invitation of Armenian Parliament Speaker Hovik Abrahamyan, German Bundestag President Norbert Lammert will arrive for a three-day official visit to Armenia on March 5, Armenian parliament’s press service said.
Norbert Lammert will meet with Armenian President Serzh Sargsyan, Parliament Speaker Hovik Abrahamyan, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Karekin II, Foreign Minister Edward Nalbandian. He will also have other meetings in Armenian parliament.
During his visit, the German Bundestag President will give a lecture at YSU Center for European Studies.
Further, the German delegation will visit Tsitsernakaberd Genocide Memorial to pay tribute to the Armenian Genocide victims.