Մարզերում ուսուցիչներից Երևանում բնակվող հարազատների տվյալներ են պահանջել
Պարզվում է` մայիսին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններում իրենց կարևոր ներդրումն են ունենալու նաև մարզերի բնակիչները: «Հայկական ժամանակ»-ը տեղեկացել է, որ մայրաքաղաքից դուրս գտնվող դպրոցներում աշխատող ուսուցիչների վրա պլան է դրվել: Ուսուցիչներն, ըստ այդմ, պետք է ներկայացնեն Երևանում բնակվող իրենց ծանոթ-բարեկամների անձնագրային տվյալները, թվով 5-6 անձի, և հոգ տանեն, որպեսզի նրանք մասնակցեն ընտրություններին` քվեարկելով Հանրապետական կուսակցության օգտին»:
Նման հրահանգ ստացած ուսուցիչներից մեկը թերթի թղթակիցը զրուցում պատասխանելով հարցին, թե՝«Երևանի ավագանու ընտրությունների հետ կապված հրահանգներ եք ստացել, կասե՞ք` կոնկրետ ի՞նչ է պահանջվում ձեզնից», ասել է. «Հարցնում էին` հարազատ ունե՞ք Երևան քաղաքում, վստահելի մարդիկ: Ասացինք` այո: Դե, հնարավոր չէ, որ գոնե մի հոգի գտնվի, որը չունենա թեկուզ մեկ վստահելի մարդ: Ընտրությունների համար անձնագրերի տվյալները ուզեցին, իսկ այսօր ես տեղեկացա, որ ովքեր արդեն բերել ներկայացրել են, պարզվել է, որ պարտադիր է եղել նաև տան հասցեն և այն տեղամասի համարը, որտեղ այդ մարդիկ պետք է քվեարկեն»:

Пресса дня 11:06 21/03/2013
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что, судя по всему, жители областей Армении также будут иметь на предстоящих в мае выборах в Совет старейшин Еревана важный вклад. Как сообщает издание, учителям, работающим в школах за пределами столицы, спущен план: они должны представить паспортные данные проживающих в Ереване 5-6 своих родственников и близких и позаботиться о том, чтобы они участвовали в выборах, проголосовав за Республиканскую партию Армении.
Один из таких проинструктированных учителей, отвечая на вопрос корреспондента газеты: «Получали ли вы инструкцию в связи с выборами в Совет старейшин Еревана? Скажете, чего конкретно требуют от вас?», заявил:
«Спрашивали, есть ли родственники в Ереване, надежные люди. Сказали, что да. Практически невозможно найти кого-то, у кого не было бы хотя бы одного надежного человека. Попросили паспортные данные для выборов, а сегодня я узнал, что те, кто уже представил данные, обязательно должны были дать и адрес проживания и номер избирательного участка, где голосует этот человек».