Քաղաքական 17:32 26/03/2013
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 25-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` ոստիկանության գեներալ-մայոր Ռոբերտ Շաֆերյանը ազատվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ոստիկանության պետի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն՝ երկարամյա ծառայության կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ:
Նույն օրը ԼՂՀ նախագահը ստորագրել է նաև հրամանագիր գեներալ-մայոր Կամո Աղաջանյանին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր ոստիկանության պետ նշանակելու մասին:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով` Ռոբերտ Շաֆերյանը նշանակվել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալ:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 26-ին այցելել է ԼՂՀ ոստիկանություն և համակարգի աշխատակիցներին ներկայացրել նորանշանակ ոստիկանապետ Կամո Աղաջանյանին:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել ոստիկանության նախկին պետ Ռոբերտ Շաֆերյանի ներդրումն ու ավանդը համակարգի կայացման ու զարգացման գործում և երախտագիտություն հայտնել նրան երկարամյա ծառայության համար: Նախագահը նշել է, որ Ռոբերտ Շաֆերյանը, ստանձնելով ԼՂՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի տեղակալի պաշտոնը, այսուհետ էլ կօգտագործի իր հարուստ փորձն ու գիտելիքները հայրենիքի զորացման գործում:
Ներկայացնելով Կամո Աղաջանյանին` երկրի ղեկավարը նշել է, որ նրա աշխատանքային փորձը և մարդկային արժանիքները թույլ կտան նորանշանակ ոստիկանապետին պահպանել գերատեսչության ավանդույթները և նրա աշխատանքը դարձնել էլ ավելի արդյունավետ:

On March 25, Artsakh Republic President Bako Sahakyan signed a decree relieving police Maj. Gen. Robert Shaferyan of his position as chief of police under the NKR Cabinet of Ministers due to his own application.
On the same day, President Sahakyan signed another decree appointing Maj. Gen. Kamo Aghajanyan chief of police under the NKR Cabinet of Ministers.
Robert Shaferyan was appointed Deputy Secretary of the NKR Security Council.
On March 26, Bako Sahakyan visited NKR police to introduce Kamo Aghajanyan to police workers.
Bako Sahakyan rated high the input and contribution of former police chief Robert Shaferyan to the establishment and development of the system and expressed gratitude to him for his long-term service.
President Sahakyan noted that Robert Shaferyan, who was appointed Deputy Secretary of the NKR Security Council, will use his rich experience and knowledge for the country’s further strengthening.
Introducing Kamo Aghajanyan, Bako Sahakyan noted that his work experience and virtues allow the newly appointed police chief to maintain the structure's good traditions and raise the efficiency of its work, Central Information Department at Artsakh President's Office reported.