Ռուբեն Հայրապետյան. «Վարդան Մինասյանը մեղավոր չէ»
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն այսօր ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ այսօր ՀՖՖ գործկոմը նույնպես չի ընդունել ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանի հրաժարականը:
«Ես հասկանում եմ Վարդան Մինասյանին, որ երեք խաղում պարտություն կրելուց հետո նա հրաժարականի դիմում է ներկայացրել: Այսօր գործկոմը քննարկեց այդ հարցը և նույնպես չընդունեց մարզչի հրաժարականը: Ես թիմի առջև խնդիր դրել եմ, բայց արդյունքում ձախողում եղավ: Չնայած դրան, ես նույնպես չընդունեցի Վարդան Մինասյանի հրաժարականը, որովհետև պարտությունների մեջ նա մեղք չունի: Եթե աշխատասեր չլիներ և չընդունվեր խաղացողների կողմից, նրա հրաժարականը կընդունեինք: Իրականում նա մեղավոր չէ, որ հավաքականը պարտվում է անընդմեջ երրորդ խաղում: Այդ պարտությունները տարբեր պատճառներ ունեն»,- նշեց Ռուբեն Հայրապետյանը:
ՀՖՖ նախագահը հայտարարեց նաև, որ 1-2 ֆուտբոլիստ իրենց կրկեսի ծաղրածուի պես են պահել: Անուններ նա չի հնչեցրել, բայց հետո, պատասխանելով մի այլ հարցի, զարմանք է հայտնել, թե ինչու ոչ ոք չի գրում Էդգար Մանուչարյանի խաղի մասին…
Ռուբեն Հայրապետյանը գոհ է Տարոն Ոսկանյանի խաղից: Նա համարում է, որ թեպետ Տարոնը սխալներ թույլ տվեց, այդուհանդերձ, մոտ ապագայում կարող է հաստատվել ազգային թիմի կազմում: Նույնը, ըստ ՀՖՖ նախագահի, կարելի է ասել նաև Կամո Հովհաննիսյանի մասին:

Вардан Минасян не виноват в том, что сборная Армении проигрывает третью игру подряд. Заявление Рубена Айрапетяна
Президент Федерации футбола Армении (ФФА) Рубен Айрапетян в ходе сегодняшней встречи с представителями СМИ сообщил, что исполнительный комитет ФФА также не принял заявления об отставке главного тренера национальной сборной РА Вардана Минасяна.
«Я понимаю Вардана Минасяна, который представил заявление об отставке после трех поражений. Сегодня исполком обсудил вопрос, и не принял отставку тренера. Я поставил перед командой задачу, однако она провалилась. Несмотря на это, я и сам не принял заявление об отставке Вардана Минасяна, поскольку он не виноват в поражениях. Если бы он не был трудолюбивым и его не уважали бы игроки, то мы приняли бы его отставку. На самом деле он не виноват в том, что сборная проигрывает третью игру подряд. Эти поражения имеют разные причины», – отметил Р.Айрапетян.
Президент Федерации футбола Армении отметил также, что 1-2 футболиста повели себя как цирковые клоуны. Имен Р.Айрапетян не назвал, однако, отвечая на другой вопрос, выразил недоумение, почему никто не пишет про игру Эдгара Манучаряна.
При этом Р.Айрапетян остался доволен игрой Тарона Восканяна, который, несмотря на ряд ошибок, может быть утвержден в составе национальной сборной. То же, по словам Р.Айрапетяна, можно сказать и о Камо Ованнисяне.