Օրվա մամուլ 09:25 03/04/2013
«Ժամանակը» ոստիկանությունից տեղեկացել է, որ երեկ կալանավորվել է մարտի 26-ին Hyundai sonata մակնիշի 08 UU 800 համարանիշի և Bently մակնիշի 08 LL 800 համարանիշի ավտոմեքենաներում հայտնաբերված զենքի տերը՝ Դավիթ Մ.-ն, ում մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով՝ ապօրինի զենք պահելու համար:
Հիշեցնենք, որ մեքենաները պատկանում են ԲՀԿ պատգամավոր, ԲՀԿ շտաբի պետ Աբրահամ Մանուկյանին, Bently-ն հաշվառված է Արթուր Աբրահամի Մանուկյանի, Hyundai sonata-ն՝ ՀՀ աշխատանքի տեսչության պետ Հակոբ Աբրահամի Մանուկյանի անվամբ: Bently-ն սպասարկում է Աբրահամ Մանուկյանին: Ինքը` Աբրահամ Մանուկյանը, մամուլում հերքել է իր տղաների առնչությունը դեպքին՝ ասելով, թե այդ ժամանակ մեքենայում եղել են իր հարևանները:
Հիշեցնենք` մարտի 26-ին «Մոսկվիչկա» սուպերմարկետի դիմացից ոստիկանության աշխատակիցները, խուզարկելով Hyundai sonata և Bently մակնիշի ավտոմեքենաները, հայտնաբերել են ապօրինի զենք և ձերբակալել վարորդին:

«Жаманак»: По делу о незаконном оружии в машине главы штаба ППА есть арестованный
Накануне был арестован Давид Мкртчян, которому принадлежало оружие, обнаруженное 26 марта в двух иномарках. Ему предъявлено обвинение по пункту 1 статьи 235 Уголовного кодекса РА за незаконное хранение оружия. Об этом сообщает газета «Жаманак».
«Напомним, что автомобили принадлежат депутату парламента от партии «Процветающая Армения», начальнику предвыборного штаба ППА на выборах в Совет старейшин Еревана Абраму Манукяну. Автомобиль марки «Bently» зарегистрирован на имя Артура Абрамовича Манукяна, а «Hyundai sonata» – начальника инспекции труда Акопа Абрамовича Манукяна. Сам Абрам Манукян в прессе опроверг причастность своих сыновей к инциденту, заверив, что в это время в автомашинах находились его соседи», - пишет издание.
Отметим, что 26 марта у одного из супермаркетов сети «Москвичка» сотрудники Полиции обыскали автомобили марок «Hyundai sonata» и «Bently», обнаружили незаконно хранящееся оружие и задержали водителей.