Իրավունք 10:38 05/04/2013
Նախօրեին գիշերը խոշոր վթար է տեղի ունեցել Երևանում, որի հետևանքով ծանր վիճակում հիվանդանոց է տեղափոխվել ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Զոհրաբ Զոհրաբյանը: ԱԻՆ լրատվական կենտրոնից հայտնում են, որ ապրիլի 4-ին, ժամը 23.50-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Հ. Քոչար-Փափազյան փողոցների խաչմերուկի մոտակայքում տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար և նախնական տվյալներով կա 3 տուժած: Անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել մեկ մարտական հաշվարկ և ՃԿԿ ԱԻ արձագանքման խումբը:
Պարզվել է, որ բախվել են «Օպել Վեկտրա» մակնիշի 34 VU 251 պետհամարանիշի և "Չերրի» մակնիշի 09 UL 425 պետհամարանիշի ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով 1990 թ. ծնված Գ. Դավթյանը, 1966 թ. Ա. Դույդույանը և 1966 թ. ծնված Զոհրաբ Զոհրաբյանը տարբեր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Արմենիա» ԲԿ, որտեղ նրա վիճակը գնահատվել է ծանր, Ա. Դույդույանի և Գ. Դավթյանի վիճակները` միջին ծանրության, իսկ 1979 թ. ծնված Ա. Սարյանը տեղափոխվել է «Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն, որտեղ վերջինիս վիճակը գնահատվել է միջին ծանության:

Право 11:00 05/04/2013
Накануне ночью в Ереване произошло крупное ДТП, в результате чего в тяжелом состоянии в больницу был перевезен бывший депутат Национального Собрания Армении Зограб Зограбян. Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, 4 апреля, в 23:50, поступил сигнал о том, что на пересечении улиц Гр.Кочара-Папазяна произошло ДТП и, по предварительным данным, пострадали три человека. На место происшествия выехал один боевой расчет и группа оперативного реагирования Центра кризисного управления МЧС Армении.
Выяснилось, что столкнулись автомобили марки «Opel Vectra» с госномерами 34 VU 251 и «Chery» с госномерами 09 UL 425, в результате чего Г.Давтян, 1990 г.р., А. Дуйдуян, 1966 г.р., а также Зограб Зограбян 1966 г.р., с различными телесными повреждениями были перевезены в медцентр «Армения». Врачи оценили состояние здоровья экс-депутата как тяжелое, а состояние здоровья А. Дуйдуяна и Г.Давтяна – как средней тяжести. А. Сарян, 1979 г.р., был перевезен в медцентр «Св. Григория Просветителя», медики оценивают состояние его здоровья как средней тяжести.