Քաղաքական 11:30 08/04/2013
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ապրիլի 9-ին ներկա կգտնվի նորընտիր նախագահ Սերժ Սարգսյանի երդման արարողությանը: Տարածված այս լուրերը Panorama.am-ին հաստատեց Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Ավելի վաղ վրացական մամուլը գրել էր, որ երդման արարողությանը մասնակցելու նպատակով Երևան կժամանի նաև Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին:
ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Գոհար Պողոսյանը Panorama.am-ին տեղեկացրել էր, որ ապրիլի 9-ին կայանալիք ՀՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստին ներկա կլինեն մոտ երկու հազար հրավիրյալներ` քաղաքական գործիչներ ու պետական պաշտոնյաներ,  հասարակական, հոգևոր դասի, ԼՂՀ իշխանությունների և հասարակայնության, Երևանի և մարզերի, սփյուռքի ներկայացուցիչներ, նաև գիտնականներ, արվեստագետներ, ՀՀ-ում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների, ստեղծագործական միությունների, հասարակական կազմակերպությունների, մարզաշխարհի, գործարար համայնքի և այլ ներկայացուցիչներ:

Comments 12:28 08/04/2013
Second Armenian President Robert Kocharyan will attend the inauguration of Serzh Sargsyan on April 9. Head of Kocharyan’s office, Viktor Soghomonyan, confirmed this information to Panorama.am.
Earlier, a number of Georgian media outlets reported that Georgian President Mikheil Saakashvili will arrive in Yerevan to attend the presidential inauguration.
Spokesperson for Armenian parliament speaker, Gohar Poghosyan, told Panorama.am that the April 9 extraordinary session of National Assembly will host about 2,000 guests – politicians, officials, public figures, representatives of the clergy, NKR authorities, the public, Yerevan and regions, the Diaspora, scientists, artists, representatives of Armenia’s national minorities, creative unions, NGOs, business sector, sports, etc.