Քաղաքական 11:30 08/04/2013
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ապրիլի 9-ին ներկա կգտնվի նորընտիր նախագահ Սերժ Սարգսյանի երդման արարողությանը: Տարածված այս լուրերը Panorama.am-ին հաստատեց Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Ավելի վաղ վրացական մամուլը գրել էր, որ երդման արարողությանը մասնակցելու նպատակով Երևան կժամանի նաև Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Սահակաշվիլին:
ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Գոհար Պողոսյանը Panorama.am-ին տեղեկացրել էր, որ ապրիլի 9-ին կայանալիք ՀՀ Ազգային ժողովի հատուկ նիստին ներկա կլինեն մոտ երկու հազար հրավիրյալներ` քաղաքական գործիչներ ու պետական պաշտոնյաներ,  հասարակական, հոգևոր դասի, ԼՂՀ իշխանությունների և հասարակայնության, Երևանի և մարզերի, սփյուռքի ներկայացուցիչներ, նաև գիտնականներ, արվեստագետներ, ՀՀ-ում բնակվող ազգային փոքրամասնությունների, ստեղծագործական միությունների, հասարակական կազմակերպությունների, մարզաշխարհի, գործարար համայնքի և այլ ներկայացուցիչներ:

Политика 11:44 08/04/2013
9 апреля второй президент Армении Роберт Кочарян будет присутствовать на церемонии инаугурации президента Армении Сержа Саргсяна. Эти муссируемые сведения в беседе с корреспондентом Panorama.am подтвердил руководитель офиса второго президента Армении Виктор Согомонян.
Ранее грузинская пресса писала, что с целью участия в церемонии инаугурации в Ереван прибудет президент Грузии Михаил Саакашвили.
В беседе с корреспондентом Panorama.am пресс-секретарь председателя парламента Армении Гоар Погосян сообщила, что на предстоящей 9 апреля специальном заседании Национального Собрания будут присутствовать около 2 тысяч гостей – как политические деятели и должностные лица, так и общественные деятели, представители духовенства, властей Нагорно-Карабахской Республики, общественности, Еревана и областей, Диаспоры, ученые, деятели искусства, представители национальных меньшинств Армении, творческих союзов, общественных организаций, бизнес-сектора, спортивного мира и др.
Тигран Уриханян: Партия «Процветающая Армения» не обсуждала вопрос своего участия в церемонии инаугурации президента