Ա. Մարգարով. Ր. Հովհաննիսյանը հանդես է եկել որպես իրավիճակային առաջնորդ
«Ինաուգուրացիան մեկն է, մյուսն իրադարձություն է, որի մասնակիցն ինչ-որ գործողություն իրականացնող պարտված թեկնածու է»,- այսօր, անդրադառնալով ապրիլի 9-ին տեղի ունեցած իրադարձություններին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց քաղաքագետ Ալեքսանդր Մարգարովը:
Նա նշեց, որ ընդդիմադիր քաղաքական ուժերը այս պահին «վերադառնում են նորմալ վիճակի» և մայիսի 5-ին` Երևանի ավագանու ընտրությունների ժամանակ իրենց ընտրողների և հակառակորդներին պետք է ապացուցեն, որ իրենք գոյություն ունեն և ներկայացնում են որոշակի ուժ:
Պատասխանելով Ր. Հովհաննիսյանի քաղաքական կարիերայի վերաբերյալ հարցին, բանախոսը նշեց, որ այն շարունակվելու է և «ոչ միայն Ր. Հովհաննիսյանը, «Ժառանգություն» կուսակցությունը ևս ունի որոշակի ընտրազանգված, որը պատրաստ է շարունակել հանդես գալ որպես նրա կողմնակից»:
Ա. Մարգարովի բնութագրմամբ` դեկտեմբերի կեսից մինչև փետրվարի կեսերը Ր. Հովհաննիսյանը հանդես է եկել որպես իրավիճակային առաջնորդ:

Analysis 14:27 11/04/2013
Only one inauguration was held in the country, while the other one was just an event involving a defeated presidential candidate, political analyst Alexander Markarov told reporters on Thursday.
According to him, currently the opposition political forces are “returning to normal condition” and during Yerevan elections, on May 5, they have to show their voters and rivals that they exist and represent certain force.
Asked about the political career of Raffi Hovannisian, the political analyst said that it will continue, and that “not only Raffi Hovannisian but also Heritage party has certain electorate which is ready to continue supporting him.”
Raffi Hovannisian acted as a situational leader in the period from mid-December to mid-February, Markarov concluded.