Արցախի արևելյան մասում Արցախի ՊԲ-ն զորավարժություններ է անցկացնում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ներկա է գտնվել հանրապետության արևելյան մասում անցկացվող պաշտպանության բանակի մի շարք ստորաբաժանումների մարտական զորավարժություններին:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Արցախի նախագահը կարևորել է նման միջոցառումների անցկացումը՝ նշելով, որ այն նպաստում է զինված ուժերի մարտունակության բարձր մակարդակի պահպանմանը:
Երկրի ղեկավարն արժեքավոր նվերներ է հանձնել մի խումբ զինծառայողների` զորավարժությունների ընթացքում դրված առաջադրանքների պատշաճ կատարման համար:
Զորավարժություններին ներկա էր Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը՝ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ:

On April 12, President of Artsakh Republic Bako Sahakyan attended military exercise with the involvement of several subdivisions of Defense Army in the eastern part of the republic.
The President stressed the importance of such activities, noting that they contribute to the maintenance of the armed forces’ high level of combat readiness.
President Sahakyan gave valuable gifts to a group of servicemen for the successful performance of tasks set during the military exercise.
Republic of Armenia Defense Ministry delegation headed by acting Minister Seyran Ohanyan was present at the military exercise, Central Information Department at Artsakh President's Office reported.