Արցախի արևելյան մասում Արցախի ՊԲ-ն զորավարժություններ է անցկացնում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ներկա է գտնվել հանրապետության արևելյան մասում անցկացվող պաշտպանության բանակի մի շարք ստորաբաժանումների մարտական զորավարժություններին:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, Արցախի նախագահը կարևորել է նման միջոցառումների անցկացումը՝ նշելով, որ այն նպաստում է զինված ուժերի մարտունակության բարձր մակարդակի պահպանմանը:
Երկրի ղեկավարն արժեքավոր նվերներ է հանձնել մի խումբ զինծառայողների` զորավարժությունների ընթացքում դրված առաջադրանքների պատշաճ կատարման համար:
Զորավարժություններին ներկա էր Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը՝ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանի գլխավորությամբ:

Политика 17:00 12/04/2013
12 апреля президент НКР Бако Саакян присутствовал на боевых учениях ряда подразделений Армии обороны, проводимыми в восточной части республики, сообщает пресс-служба главы государства.
Президент подчеркнул важность проведения подобных мероприятий, отметив, что они способствуют сохранению высокого уровня боеспособности вооруженных сил.
Глава государства вручил ценные подарки группе военнослужащих за четкое выполнение поставленных во время учений задач.
На учениях присутствовала делегация оборонного ведомства Республики Армения во главе с исполняющим обязанности министра обороны Сейраном Оганяном.