Քուվեյթի նախարարը իր աջակցությունն է հայտնել Հայաստանի հետ ծրագրերի և միջոցառումների կյանքի կոչմանը
Քուվեյթում Հայաստանի դեսպան Ֆադեյ Չարչօղլյանն այսօր հանդիպել է այդ երկրի տեղեկատվության նախարար, երիտասարդության հարցերի պետնախարար շեյխ Սալման Սաբահ Սալեմ Ալ-Համուդ Ալ-Սաբահի հետ, ով համատեղում է նաև մշակույթի նախարարի գործառույթները: Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ ԱԳՆ լրատվական ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տեղեկատվության բնագավառում երկկողմ համագործակցության խորացման հեռանկարները:
Նախարարն իր գոհունակությունն է հայտնել հայ-քուվեյթյան փոխգործակցության ներկա մակարդակի խորացմանն ու ընդլայնմանն ուղղված քայլերի վերաբերյալ: Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև մշակույթի բնագավառում արձանագրված առաջընթացին, ինչի կապակցությամբ նախարարն իր աջակցությունն է հայտնել նախատեսվող ծրագրերի և միջոցառումների հետագա կյանքի կոչմանը:
Իր հերթին Դեսպան Չարչօղլյանն անդրադարձել է վերջերս Քուվեյթի լրատվական ազգային գործակալության պատվիրակության՝ Երևան կատարած այցելության արդյունքներին՝ կարևորելով վերջինիս և «Արմենպրես»-ի միջև ստորագրված համագործակցության փաստաթուղթը որպես խոստումնալից սկիզբ տեղեկատվության ոլորտում կապերի հետագա ընդլայնման համար:
Հանդիպման ավարտին քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող երկկողմ և տարածաշրջանային նշանակության հարցեր:

Культура 19:13 15/04/2013
Посол Армении в Кувейте Фадей Чарчоглян встретился сегодня с министром информации, госминистром по вопросам молодежи Кувейта Шейх Салманом Аль-Хамадом Ас Сабахи, который также выполняет полномочия министра культуры этой страны. Как сообщает пресс-служба МИД РА, на встрече стороны обсудили вопросы углубления двусторонних отношений в сфере информации.
Министр выразил удовлетворение касательно шагов по углублению нынешнего уровня армяно-кувейтского сотрудничества. Стороны также отметили зафиксированный прогресс в сфере культуры, в связи с чем кувейтский министр выразил поддержку реализации намеченных программ и мероприятий.
Посол Фадей Чарчоглян в свою очередь отметил результаты недавнего визита в Ереван делегации Национального информационного агентства Кувейта, обозначив важность подписания соглашения между Национальным информационным агентством и информационного агентства «Арменпресс».