Հասարակություն 10:26 18/04/2013
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Արմեն Արզումանյանին Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի մամուլի քարտուղարի պաշտոնից ազատելու մասին: Երկրի ղեկավարի պաշտոնական կայքից տեղեկանում ենք, որ հանրապետության ղեկավարի այլ հրամանագրով Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի մամուլի քարտուղար է նշանակվել Արման Սաղաթելյանը:
/Կենսագրական համառոտ տվյալներ/
Ծնվել է 1975թ. օգոստոսի 26-ին:
1992թ. ավարտել է Երևանի Պուշկինի անվան թիվ 8 միջնակարգ դպրոցը:
1992-1997թթ. սովորել է Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիայում:
1997թ. ընդունվել է ԳԱԱ ասպիրանտուրայի ցերեկային բաժին, որն ավարտել է 2000 թվականին:
1997-1999թթ. ժամկետային զինծառայություն է անցել ՀՀ ՊՆ լրատվության և քարոզչության վարչությունում:
2000-2010թթ. աշխատել է ՀՀ ՊՆ համակարգում՝ որպես քարոզչության և հասարակայնության հետ կապերի քաղաքացիական մասնագետ, ՀՀ ՊՆ «Զինուժ» հաղորդաշարի հաղորդավար:
2003-2004թթ. աշխատել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամում՝ որպես հասարակայնության հետ կապերի գծով խորհրդական, այնուհետ՝ հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար:
2001 թվականից դասավանդում է Հայ-ռուսական (սլավոնական) համալսարանում: 2011 թվականից ԵՊԼՀ «Տեղեկատվության և հանրային հաղորդակցման տեխնոլոգիաների գիտաուսումնական կենտրոնի» (ամբիոնի) ղեկավարն է:
2011-2013 թթ. «ԱրմՌադիո FM 107» ռադիոկայանի տնօրենն է:
Քաղաքական գիտությունների թեկնածու է (Պետությունների տեղեկատվական հակամարտության արդի համակարգերը. միջազգային փորձ և տարածաշրջանային ասպեկտներ): Մեկ տասնյակից ավել գիտական հոդվածների և ուսումնական ծրագրերի հեղինակ:
Պարգևատրվել է «1992-1994թթ. մարտական գործողությունների մասնակից» կրծքանշանով, «Գարեգին Նժդեհ» մեդալով:

Общество 10:49 18/04/2013
Президент Армении Серж Саргсян подписал указ об освобождении Армена Арзуманяна от должности пресс-секретаря президента. Как сообщает пресс-служба главы государства, согласно другому указу президента, на должность пресс-секретаря президента назначен Арман Сагателян.
Арман Сагателян родился 26 августа 1975 года в Ереване.
В 1992 году окончил ереванскую среднюю школу им. Пушкина.
В 1992-97гг. обучался в Армянской сельскохозяйственной академии.
В 1997г. поступил в дневное отделение аспирантуры НАН, которое завершил в 2000 году.
В 1997-1999гг. проходил срочную военную службу в пресс-службе Министерства обороны Армении.
В 2000-2010 гг. работал в системе Минобороны как гражданский специалист по вопросам пропаганды и связей с общественностью, ведущий программы «Зинуж» УП МО РА.
В 2003-2004 г.г. работал советником по связям с общественностью, а затем руководителем Департамента по связям с общественностью Всеармянского Фонда «Айастан».
С 2001г. - лектор на факультетах журналистики и политологии Российско - Армянского (Славянского) Государственного Университета. Преподаваемые дисциплины – «Основы рекламы и PR», «Технологии PR», автор курса «Основы теории коммуникации и коммуникативные технологии».