Համացանց 16:12 01/05/2013
«Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավը նորմալ է ընթանում, շարժվում է առաջ և օրեցօր քաղաքացիների տրամադրության մեջ նկատվում է փոփոխություններ»,-այսօր Panorama.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով ավագանու ընտրությունների ընթացքին և դաշինքի շանսերին՝ Երևանի ազատության հրապարակում ասաց «Բարև Երևան» դաշինքի ավագանու ընտրություններում ցուցակի 20-րդ տեղում գտնվող Դանիել Իոաննիսյանը:
Նա նշեց, որ նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ընտրախախտումները շատ շատ են և խախտումների մի մասով իրենք գնալու են դիմեն դատարաններ:
«Խախտումները կայանում են վարչական ռեսուրսների կիրառումների մեջ, խախտումներ կան նաև  ոստիկանության կողմից: Խախտումների առյուծի բաժինը ընկնում է ՀՀԿ-ի վրա, սակայն խախտումներ են իրականացնում նաև ԲՀԿ-ն ու ՕԵԿ-ը»,-ասաց Դ. Իոնեսյանը:
Ըստ նրա, խախտումները կայանում են պետության կամ վարչական շրջանների բյուջեների հաշվին քարոզչության իրականացնման մեջ, իսկ ընտրակաշառքների դեպքեր իրենք դեռևս չեն կարողացել ֆիքսել:
«ՀՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ի շտաբի պետերը ընտրակաշառքների վերաբերյալ ասում են, թե դիմումներ գրեք, մենք այդ հարցերը կքննարկենք և դա հստակ նշանակում է, որ դիմումները որոշ դեպքերում բավարարվում է: Սա նշանակում է, որ եթե նրանք ընտրակաշառք բաժանած չլինեին կասեին, թե մենք ձեզ ոչ մի բանով չենք կարող օգնել»,-նշեց Դ. Իոնեսյանը:
Նրա խոսքերով, չի բացառվում, որ թե ԲՀԿ-ն, թե ՀՀԿ-ն բաժանել կամ կարող են բաժանել ընտրակաշառք Երևանի ավագանու ընտրությունների ժամանակ:
Անդրադառնալով «Բարև Երևան» դաշինքի հնարավորություններին գալիք ավագանու ընտրություններում բանախոսը ասաց, որ ինքը «Բարև Երևանի» շանսերը բավականին մեծ է գնահատում:
«Մենք ունենք մեկ խնդիր՝դա ռեբրենդինգի խնդիրն է, քանի որ հիմնական, լոկոմոտիվ ուժը «Ժառանգությունն» է և կան քաղաքացիներ, որոնք ընտրաթերթիկներում փնտրելու են «Ժառանգությանը»»,-ասաց նա:

Даниел Иоаннисян назвал главную проблему блока «Здравствуй, Ереван» – ребрендинг
«Агиткампания к предстоящим 5 мая выборам в Совет старейшин Еревана протекает нормально, движется вперед и с каждым днем в настроениях граждан заметны изменения», – заявил в интервью Panorama.am присутствующий на митинге участника состоявшихся 18 февраля президентских выборов в Армении и лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна на ереванской Площади Свободы Даниел Иоаннисян, входящий в избирательный список союза партий «Здравствуй, Ереван».
По его словам, в ходе агиткампании были зафиксированы и избирательные правонарушения, в связи некоторыми из них союз партий «Здравствуй, Ереван» намерен обратиться в суд.
«Правонарушения заключаются в основном в задействовании административных ресурсов», – сказал Даниел Иоаннисян, добавив, что они пока не зафиксировали случаев раздачи избирательных взяток.
При этом он не исключил что и Республиканская партия Армении (РПА), и партия «Процветающая Армения» (ППА) раздавали или могут раздавать избирательные взятки в ходе выборов в Совет старейшин Еревана.
Обратившись к возможностям союза партий «Здравствуй, Ереван» на предстоящих выборах в Совет Старейшин армянской столицы, Даниел Иоаннисян сказал, что он оценивает шансы союза партий достаточно высоко.
«У нас существует только одна проблема – проблема ребрендинга, так как движущей силой, локомотивом является партия „Наследие”, и есть граждане, которые в избирательных бюллетенях будут искать название именно этой партии», – сказал он.