Հասարակություն 09:14 01/05/2013
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Աշխատանքի օրվա առթիվ. «Մեր աշխատանքով պետք է Հայաստանը քայլի ժամանակին համընթաց»
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատանքի օրվա կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից: Ուղերձում ասվում է. «Սիրելի՛ հայրենակիցներ,
Շնորհավորում եմ ձեզ Աշխատանքի օրվա՝ Մայիսի 1-ի կապակցությամբ:
Պատմականորեն համաշխարհային նշանակություն ստացած այս տոնը կոչված է փառաբանելու աշխատանքն ու աշխատավորին, պաշտպանելու աշխատավորների իրավունքները:
Հայի ստեղծագործ մտքի ու արարող ձեռքի արգասիքը կարելի է տեսնել աշխարհի բոլոր չորս կողմերում, սակայն մեր ամենամեծ ձեռքբերումները կերտում ենք մայր Հայաստանում: Անցյալում բազմաթիվ դժվարություններ վերապրած մեր հայրենիքում պետք է ստեղծենք մի այնպիսի պետություն, որտեղ պահպանվում և սերնդեսերունդ են փոխանցվում մեր լավագույն ավանդույթները: Մեր աշխատանքով պետք է Հայաստանը քայլի ժամանակին համընթաց՝ յուրացնելով ոչ միայն նորարարությունները, այլև աշխատանքի կազմակերպման և աշխատավորների իրավունքների պաշտպանության ամենաառաջադիմական ձևերն ո չափանիշները:
Կրկին շնորհավորում եմ ձեզ Աշխատանքի օրվա առթիվ: Վստահ եմ, որ մեր աշխատասեր ժողովուրդը շարունակելու է Հայաստանի շենացման իր վերընթաց ուղին: Մաղթում եմ բոլորիս խաղաղ ու ստեղծագործ աշխատանք` հանուն մեր ընտանիքների բարեկեցության և մեր երկրի անխափան զարգացման»:

Общество 15:17 01/05/2013
Только труд поможет Армении идти в ногу со временем. Послание президента РА Сержа Саргсяна по случаю Первомая
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание по случаю Дня труда. Как передает пресс-служба главы государства, в послании говорится:
Поздравляю вас с 1-м мая – Днем труда.
Этот праздник, исторически получивший мировое значение, призван прославлять труд и труженика, защищать права трудящихся.
Плоды творческой мысли и созидательных рук армянина можно увидеть во всех частях света, но самые большие наши достижения мы создаем на родине – в Армении. На нашей родине, пережившей в прошлом многочисленные трудности, мы должны создать такое государство, в котором сохраняются и из поколения в поколение передаются наши лучшие традиции. Благодаря нашему труду Армения должна идти в ногу со временем, усваивая не только инновации, но и самые передовые формы и критерии организации труда и защиты прав трудящихся.
Еще раз поздравляю вас с Днем труда. Уверен, что наш трудолюбивый народ продолжит свой восходящий путь в направлении благоустройства Армении. Желаю всем нам мирной и творческой работы во имя благополучия наших семей и непрерывного развития нашей страны».