Քաղաքական 13:03 02/05/2013
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը քիչ առաջ ԱԺ նիստում` օրինագծերի քվեարկության ժամանակ բարկացավ պատգամավորների վրա և հանձնարարեց այսուհետև բոլոր նիստերին ներկա գտնվել և բարեխղճորեն կատարել օրենսդրական գործունեությունը:
Այնուհետև հանձնարարեց քարտուղարությանը, որպեսզի ԱԺ հաջորդ նիստին գրանցեն նիստերին մասնակցող բոլոր պատգամավորների անունները մեկ առ մեկ և ներկայացնեն լրատվամիջոցներին:
Դրանից հետո Հ. Աբրահամյանը, դիմելով ԶԼՄ ներկայացուցիչներին, ասաց. «Ես հորդորում եմ բոլոր լրատվամիջոցներին այդ պատգամավորների անունները տարածել սոցիալական համակարգերով, ցանցերով, որպեսզի ընտրողներն իմանան, թե ում են գործուղղել ԱԺ»:
Նշենք, որ ԱԺ նախագահը գործում թերացող պատգամավորներին հիշեցրեց «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքը, նկատեց, որ միջանցքներում շրջելու փոխարեն պետք է մասնակցել նիստերին:

Политика 14:00 02/05/2013
Немногим ранее на заседании парламента председатель Национального Собрания Армении Овик Абраамян рассердился на депутатов, поручив впредь присутствовать на всех заседаниях и добросовестно осуществлять законодательную деятельность.
Затем он поручил секретариату на следующем заседании НС составить список всех тех депутатов, которые участвуют на заседаниях, и предоставить список СМИ.
После этого, спикер НС Армении, обратившись к представителям СМИ, заявил: «Я призываю все СМИ распространить имена этих депутатов по социальным сетям, чтобы избиратели знали, кого избрали членами парламента».
Отметим, что Овик Абраамян напомнил всем тем депутатам, которые допустили упущения в работе, Регламент Национального Собрания, заметив, что они должны участвовать в заседаниях.