Հասարակություն 17:55 02/05/2013
Հաղթանակի օրվա, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության բանակի և Շուշիի ազատագրման 21-րդ տարեդարձի կապակցությամբ մայիսի 2-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր պարգևատրելու մասին:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած անձնական արիության համար «Արիության համար» մեդալով պարգևատրվել է 5 հոգի:
Մարտական առաջադրանքների կատարմանը նպաստող հմուտ, համարձակ գործողությունների, զորքերի մարտական պատրաստվածության ապահովման, երկրի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար «Մարտական ծառայություն» մեդալով պարգևատրվել է 244 հոգի, որից 10-ը` հետմահու:
Շուշի քաղաքի ազատագրման համար մղված մարտերում ցուցաբերած անձնական խիզախության համար «Շուշիի ազատագրման համար» մեդալով պարգևատրվել է 26 հոգի, որից 3-ը` հետմահու:
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալով պարգևատրվել է 4 հոգի, «Երախտագիտություն» մեդալով` 2 հոգի:
Նույն օրը Նախագահ Սահակյանը ստորագրել է նաև կարգադրություն` մի խումբ Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների, Պաշտպանության բանակի զինծառայողների, Արցախի ազատամարտիկների, զոհված և անհայտ կորած ազատամարտիկների հարազատների արժեքավոր նվերներ հանձնելու մասին:

Society 18:32 02/05/2013
On May 2, in connection with the Victory Day, the Day of the NKR Defense Army and the 21st anniversary of the Liberation of Shoushi, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan signed several decrees.
For personal bravery shown during the defense of the Motherland 5 individuals were awarded Medal for Courage.
For successful performance of combat missions, raising combat readiness of the forces as well as courage shown while defending state borders 224 individuals, 10 of them posthumously, were awarded Medal for Service in Battle.
For personal bravery shown during the battles for the liberation of Shoushi 26 individuals, three of them posthumously, were awarded Medal for Liberation of Shoushi.
On the same day, President Sahakyan signed an order presenting valuable gifts to a group of veterans of the Great Patriotic and Artsakh wars, Defense Army servicemen and relatives of perished freedom fighters and missing soldiers, Central Information Department at Artsakh President's Office reported.