Սպորտ 17:10 17/05/2013
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված մայրաքաղաք Ստեփանակերտում նոր մարզահամալիրի կառուցման հետ կապված հարցերին: Մարզահամալիրի նախագիծը ներկայացրել է քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
Նախագահ Սահակյանն իր խոսքում կարևորել է նման օբյեկտի առկայությունը Ստեփանակերտում՝ հավելելով, որ այն մեծապես կնպաստի հանրապետությունում սպորտի և ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացմանն ու մասսայականացմանը:
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել նախագծի կատարելագործման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ այն պետք է իրականացվի պատշաճ մակարդակով և անթերի:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին ԼՂՀ ԿԱ սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Общество 17:32 17/05/2013
17 мая президент НКР Бако Саакян созвал рабочее совещание, посвященное вопросам строительства нового спортивного комплекса в городе Степанакерте, сообщает пресс-служба главы государства.
Предварительный проект комплекса представил министр градостроительства Карен Шахраманян.
В своем слове президент подчеркнул важность наличия такого объекта в Степанакерте, добавив, что это окажет весомое содействие развитию и популяризации спорта и физической культуры в республике.
Глава государства дал соответствующие поручения по усовершенствованию проекта, подчеркнув, что он должен быть выполнен на должном уровне и безупречно.
В совещании приняли участие председатель госкомитета спорта при правительстве НКР Размик Овсепян, другие должностные лица.