Տնտեսություն 17:05 20/05/2013
Այսօր Երևան-Արմավիր ճանապարհը փակած արմավիրցիներին այցելեցին փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանը, մարզպետ Ա. Ղահրամանյանը:
Բնակիչներին նրանց այցելությունը չգոհացրեց, կարկուտից տուժած հողօգտագործողները ցանկանում էին իրենց խնդիրը ներկայացնել անձամբ երկրի ղեկավարին: Հավաքվածները բարձրացել են բեռնատար մեքենայի վրա, սուլում են, բացականչում:
Տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը տեղավորվելով ճանապարհային ոստիկանության մեքենաներից մեկում, սկսեց բարձրախոսով հայտարարել, որ կառավարությունը զբաղվում է նրանց խնդրով:
Գյուղացիներից մեկը բավականին զայրացած տոնով հայտարարեց, որ 7 օր արդեն վարկի վճարման օրից անցել է, բանկից զանգում են, փողն են ուզում:
«Ես իմ չորս երեխուն ի՞նչ տամ»,-բղավում էր մյուսը:
Մյուսներն էլ օգտվելով առիթից,  բողոքեցին ոռոգման ջրի թանկությունից:
«Այ մարդ, դու քո կարկուտի հարցը լուծի, ջրից ի՞նչ գործ ունես»,-միջամտեցին մյուսները:
Գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանն ասաց, որ մի քանի օր էլ համբերեն:
«Հույսեր ունե՞նք»,-հարցրեց երիտասարդներից մեկը, ինչին նախարարը դրական պատասխան տվեց:
Ի դեպ, գյուղացիները ճանապարհը բացեցին միայն զինվորներ տեղափոխող մեքենաների համար: Մյուսները ստիպված են սպասել:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 12-ի կարկուտը մեծ վնաս է հասցրել Արմավիրի մարզի 46 համայնքների: Բնակիչները կառավարությունից պահանջում են փոխհատուցում, վարկերի սառեցում:

Общество 18:37 20/05/2013
Глава Минсельхоза Армении призвал перекрывших дорогу Армавир-Ереван фермеров потерпеть еще несколько дней
Сегодня с перекрывшими автодорогу Армавир-Ереван жителями Армавирской области Армении встретились вице-премьер, министр территориального управления РА Армен Геворкян, министр сельского хозяйства Серго Карапетян, глава Армавирской области Ашот Каграманян.
Министр территориального управления Армении Армен Геворкян сообщил перекрывшим дорогу фермерам, что правительство уже занимается решением данного вопроса. В свою очередь, глава Минсельхоза призвал фермеров потерпеть еще несколько дней.
Однако жители пострадавших от сильного града общин Армавирской области Армении не поддались на их уговоры. Они хотят представить свои проблемы лично президенту республики.
Напомним, 12 мая сильный град нанес крупный ущерб сельхозугодиям в 46 общинах Армавирской области Армении. Фермеры требуют от правительства возмещения причиненного стихией ущерба, замораживания банковских кредитов.
Пока в Армавирской области Армении уточняли причиненный градом ущерб, стихия вновь обрушилась на Арагацотнскую область