Քաղաքական 14:50 21/05/2013
Կլասիկ գրիգորիչական շուլուխ է եղել. Վահան Հովհաննիսյանը կառավարությանը կոչ է արել լուրջ չվերաբերվել Գալուստ Սահակյանի խոսքերին
Նպատակը պետք է լինի ռեֆորմը, իսկ իշխանությունը պետք է լինի միջոցը: Այ երբ իշխանությունը դա չի հասկանում, դրա համար մենք գալիս ենք հետևյալ եզրակացությանը` մենք էսօր ոչ թե կառավարության ծրագիր ենք քննարկում, որովհետև դա անիմաստ է, որովհետև մենք քննարկում ենք ոչ թե թվեր, ոչ թե ծրագհրի այս կամ այն դրույթ, այլ քննարկում ենք մեր իշխանության որակը», -այսօր Ազգային ժողովում կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ հայտարարեց ԱԺ Դաշնակցություն խմբակցության անդամ Վահան Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքով, միշտ չէ, որ իշխանության մատնանշած այդ բարեփոխումները, որ արվում են, միշտ չէ, որ ժողովրդի բարեկեցության համար են արվում: «Միջին դաս ստեղծելը ինքնին ռեֆորմ է և պետք է լինի, բայց երբ տեսնում ես, որ միջին դասը գալու է և քվեարկի քո դեմ, դու որոշում ես, որ միգուցե ավելի լավ է նա արտագաղթի և դրա մասին անթաքույց էլ ասվում է` «բա ինչ անեն, մնան հեղափոխություն անե՞ն (վարչապետի հայտնի հարցազրույցում հնչած խոսքերն են-հեղ.)», հավելեց խորհրդարանականը:
Նա հիշեց Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանի մի միտքը, թե «մեզնից լավը չկա» և հավելեց. «Հավանաբար կառավարությունը Գալուստ Գրիգորիչի այդ խոսքերը լուրջ է ընդունել: Կոչ եմ անում Ձեզ դա կլասիկ գրիգորիչական շուլուխ է եղել, լուրջ մի ընդունեք: Դուք չեք ամենալավը: Դուք պիտի մեզ ապացուցեք, որ ամենավատը չեք, որովհետև նախորդ-նախորդ կառավարությունները, որոնց քննադատել էինք ժամանակին, հանկարծ դառնում են մաքրված»:
Նախորդող հրապարակում. Եթե մահացածները քվեարկում են, ապա ինչո՞ւ Խաչիկյանը չօգտագործեր նրանց հարստանալու համար.Դաշնակցականը ծիծաղեցրել է պատգամավորներին

Политика 18:39 21/05/2013
Депутат от оппозиции Ваан Ованнисян обвинил власти Армении в желании видеть средний класс в эмиграции
«Реформа должна быть целью, а власть – средством достижения этой цели, и если власти этого не понимают, то можно сделать следующий вывод: мы сегодня обсуждаем не предложенную правительством программу, не цифры или то или иное положение программы, а качество нашей власти», – с таким заявлением выступил сегодня член фракции АРФ «Дашнакцутюн» Ваан Ованнисян в ходе обсуждения в парламенте программы правительства Армении на 2013-2017гг.
Как полагает оппозиционный депутат, реформы в Армении не всегда проводятся ради достижения благосостояния народа. «Процесс создания среднего класса сам по себе является или должен являться реформой, однако когда ты понимаешь, что этот средний класс на выборах будет голосовать против тебя, ты уже не против, чтобы он эмигрировал, и об этом говорится в открытую, дескать: „А что им делать, оставаться тут, чтобы совершить революцию?”» – заявил В. Ованнисян.
Представитель АРФД также напомнил слова руководителя фракции Республиканской партии Армении Галуста Саакяна: «Лучше нас никого нет».
«Скорее всего, правительство восприняло всерьез данное заявление Галуса Григорьевича. Призываю Вас серьезно не относиться к данному заявлению. Вы отнюдь не лучшие», – резюмировал депутат НС РА.