Հասարակություն 10:13 01/06/2013
Բակո Սահակյան. Մենք կանենք հնարավոր ամեն բան, որպեսզի Արցախի երեխաների մանկությունն անցնի ապահով ու խաղաղ պայմաններում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ: ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոպանցմամբ, ուղերձում ասված է.
«Սիրելի երեխաներ,
Թանկագին ծնողներ,
Արցախի իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ այս հիասքանչ տոնի`Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Մենք շատ հիշարժան տոներ ենք նշում տարվա ընթացքում, սակայն սա մի առանձնահատուկ տոն է, քանի որ կապված է մեր կյանքում ունեցած ամենաթանկ էակների` երեխաների հետ:
Մանկության տարիներն ամենապայծառ և հիշողություներով լի շրջանն են յուրաքանչյուրի կյանքում, և հենց այդ ժամանակ է դրվում կյանքի հետագա ճանապարհի հիմքը: Մենք կանենք հնարավոր ամեն բան, որպեսզի Արցախի երեխաների մանկությունն անցնի ապահով ու խաղաղ պայմաններում, որպեսզի նրանք մեծանան առողջ ու երջանիկ, հաճախեն ժամանակակից պայմաններին համապատասխան մանկապարտեզներ ու դպրոցներ, ունենան բարեկարգ խաղահրապարակներ ու զբոսայգիներ: Այս բոլոր խնդիրները մշտապես գտնվում են հանրապետության իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում:
Սիրելի փոքրիկ արցախցիներ,
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլորիդ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք: Թող ձեր կյանքը լցված լինի անհուն սիրով ու ջերմությամբ, հոգատարությամբ ու երջանկությամբ: Թող իրականանան ձեր բոլոր երազանքները, և դուք միշտ ուրախություն ու հպարտություն պարգեւեք ձեր ծնողներին»:

Society 10:29 01/06/2013
We shall do everything possible to ensure safe and peaceful childhood for our children – NKR President
President of the Nagorno Karabagh Republic Bako Sahakyan issued a congratulatory address in connection with the International Children’s Day.
“Beloved children!
Dear Parents!
On behalf of the Artsakh Republic’s authorities and personally myself I congratulate you cordially on the wonderful occasion of the International Child Protection Day.
We celebrate many memorable holidays throughout the year, but this one is a special holiday as it is related to the most precious beings we have in our life - our children.
Childhood is the brightest and full of memory period in everyone’s life during which the course of further life path is determined. We shall do everything possible to ensure a safe and peaceful childhood for our children, so that they grow up healthy and happy, attend kindergartens and schools corresponding to modern standards, have comfortable playgrounds and parks. All these issues are constantly at the spotlight of the authorities.
Dear little people of Artsakh!
I once again congratulate all of you and wish you peace, robust health and all the best. Let your life be always filled with warmth, care and happiness! May all your dreams come true! Let your parents be always happy and proud of you! ”