Սամվել Ալեքսանյանը Կապանի հանրախանութը կդարձնի «Երևան սիթի»
Կապանի հանրախանութի շուրջ 70 առևտրականներ հունիսի 1-ից ստիպված են եղել լքել տարածքը՝ տեղափոխվելով Կապանի շուկա, որը, ի տարբերություն հանրախանութի, քաղաքի կենտրոնական հատվածում չէ: Ինչո՞ւ այսքան հապճեպ որոշում կայացրին առևտրականներին տարածքից հանել՝ տալով վեց օր ժամանակ:
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ հանրախանութը գնել է ՀՀԿ-ական պատգամավոր, գործարար Սամվել Ալեքսանյանը՝ Կապանում «Երևան սիթի» հիմնելու նպատակով: Առևտրականները մի քանի օր բողոքի ցույցեր են անցկացրել հանդիպել են Սյունիքի փոխմարզպետ Վաչե Գրիգորյանին, սակայն որևէ արդյունքի չեն հասել:
Ի դեպ, հանրախանութի ճակատային մասում մինչև վերջերս փակցված էր «Դե ֆակտո» ամսագրի կողմից «Տարվա մարզպետ» տիտղոսին արժանացած Սուրեն Խաչատրյանի նկարը, որը հունիսի 1-ին Գորիսում տեղի ունեցած դեպքերից հետո հանվել է հանրախանութի ճակատային մասից: Կապանցիները երեկ սպասում էին մարզպետի հրաժարականին, այլապես հենց երեկ էլ սկսելու էին բողոքի ցույցերը:

«Жаманак»: Самвел Алексанян намерен превратить универмаг Капана в «Ереван сити»
Порядка 70 торговцев универмага Капана с 1 июня вынуждены были покинуть свои территории и перейти на рынок, который в отличие от универмага находится не в центральной части города. Как пишет газета «Жаманак», это решение было принято довольно поспешно и торговцам дали на переезд всего шесть дней.
По сведениям издания, универмаг приобрел депутат парламента от Республиканской партии Армении, бизнесмен Самвел Карапетян, чтобы открыть в Капане супермаркет «Ереван сити». Торговцы несколько дней проводили акции протеста, встречались с заместителем губернатора Сюникской области Ваче Григоряном, однако какого-либо результата не достигли.
«Кстати, на фасаде здания до недавнего времени красовался плакат с портретом Сурена Хачатряна, удостоенного журналом «Де факто» титула «Губернатор года», который был снят с фронтальной части универмага после произошедшего 1-го июня в Горисе инцидента. Жители Капана накануне ждали отставки губернатора, иначе начали бы акции протеста уже вчера», - отмечает газета.