50 միավոր համակարգչային տեխնիկա` Արցախի դպրոցներին
Հունիսի 9-11-ը ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են Հայաստանի գյուղատնտեսական ակադեմիայի ռեկտոր Ա. Թարվերդյանը և Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի տնօրեն Ա. Պողոսյանը, աշխատանքային այցով կգտնվի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում:
ԿԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, նախատեսվում են հանդիպումներ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱԺ Աշոտ Ղուլյանի և վարչապետ Արա Հարությունյանի հետ: Կքննարկվեն կրթական համագործակցության ընդլայնման և փորձի փոխանակման հետ կապված հարցեր:
Նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումնՍ ր կունենա նաև Արցախի գիտամանկավարժական շրջանակների հետ: Պատվիրակությունը Արցախի դպրոցներին կնվիրաբերի ուսումնական ֆիլմերի և էլեկտրոնային ձեռնարկների շուրջ 2000 սկավառակ և 50 միավոր համակարգչային տեխնիկա:

Education 12:23 08/06/2013
A delegation headed by Armenian Minister of Education and Science Armen Ashotyan will pay a working visit to Artsakh on June 9-11. The delegation will include rector of Armenian Academy of Agriculture Arshaluys Tarverdyan and director of National Center for Educational Technologies Artak Poghosyan, Education Ministry press service reported.
During the visit, meetings are scheduled with NKR President Bako Sahakyan, Speaker of National Assembly Ashot Ghulyan and Prime Minister Ara Harutyunyan. Expansion of educational cooperation and exchange of experience will be in the focus of the discussion.
The delegation will also meet with representatives of scientific and pedagogical circles of Artsakh. About 2,000 disks of educational films and electronic manuals and 50 computers will be donated to Artsakh schools.