Քաղաքական 14:06 08/06/2013
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, հունիսի 2-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1500 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ Մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի վերոնշյալ խախտումներից, հունիսի 6-ի լույս 7-ի գիշերը հակառակորդի կողմից ձեռնարկվել է նաև դիվերսիոն հետախուզական գործողության փորձ: Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած աչալուրջ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական բանակի հերթական սադրանքը ձախողվել է: Հակազդիչ գործողությունների արդյունքում պաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:

Политика 17:15 08/06/2013
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период со 2 по 8 мая, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 250 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1500 выстрелов.
Кроме того, в ночь на 7 июня противник предпринял попытку осуществить разведывательные действия. В результате предпринятых передовыми подразделениями АО НКР бдительных действий очередная провокация азербайджанских сил потерпела неудачу. Армянские силы потери не зафиксировали.