ԵՊՀ-ն հոսանքազրկված է, իսկ քննասենյակներում քննություն է ընթանում. Ծնողներն անհանգիստ են
Երևանի պետական համալսարանում այսօր «Մաթեմատիկա» առարկայի միասնական քննության մեկնարկից րոպեներ անց համալսարանում հոսանքն անջատվեց, ինչը դրսում հավաքված ծնողների մոտ անհանգստություն առաջացրեց:
ԵՊՀ քննական կենտրոնի ղեկավար Կարինե Հայրապետյանը թույլ տվեց, որպեսզի ոստիկանների ուղեկցությամբ 6-ական ծնող բարձրանան քննասենյակ, որպեսզի համոզվեն` քննասենյակները լուսավոր են, իսկ երեխաներն էլ իրենց լավ են զգում:
Սակայն ծնողները քննասենյակներ բարձրանալուց հետո համոզվեցին, որ իրենք ավելի շատ խանգարում են երեխաներին, քան օգնում: Դրանից հետո քննական կենտրոնի ղեկավարը արգելեց ծնողերին ներս թողնել:
Համալսարանից հայտնեցին, որ զանգել են, զգուշացրել, որ այդ հարցով զբաղվեն, սակայն նկատենք, որ քննությունից անցել է ավելի քան մեկ ժամ, սակայն համալսարանը դեռ հոսանքազրկված է:
Համալսարանի ինժեները վստահեցրեց, որ խնդիրը իրենց հետ կապված չէ, համալսարանի հարակից ողջ տարածքում ևս հոսանք չկա:

Education 11:48 11/06/2013
Today, at the Yerevan State University the electricity went off as soon as the common exam in Math kicked off. This fact caused concern among the parents who were gathered in front of the University.
The head of the YSU exam center Karine Hayrapetyan allowed 6 parents to go up with the police officers and insure that the exam-rooms are lightened and the children feel good. The parents felt that they disturb the children more than help them by entering the exam-room. After that the head of the exam center forbade the parents to enter the exam-hall.
They reported from the University that they have called and asked to fix the problem with the electricity, however hours have passed since the exam has started but the electricity is still off.
The University engineer assured that the problem is not connected with the University and that the neighboring districts have no electricity as well.