Ի՞նչ կորոշի Ռուբեն Հայրապետյանը
2014թ. ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականը 4 օրում 2 հանդիպում է անցկացրել: Երկուսն էլ`սենսացիոն արդյունքներով: Հունիսի 7-ին սեփական հարկի տակ Հայաստանը 0:1 հաշվով խայտառակ պարտություն կրեց Մալթայի հավաքականից, իսկ 4 օր անց գրեթե նույն կազմով Կոպենհագենում 4:0 հաշվով ջախջախիչ հաղթանակ տարավ Դանիայի հավքականի նկատմամբ: Նման հաղթանակները թեև ուրախացրին, բայց չհանգստացրին հայ հասարակությանը: Նման հակասական արդյունքները տարբեր խոսակցությունների առիթ տվեցին:
Ուշագրավն այստեղ Հայաստանի ֆուտբոլի պատասխանատուների դիրքորոշումն է: Պարտությունից անմիջապես հետո հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանն ասել է, որ ձախողման հիմնական մեղավորն ինքն է. «Երրորդ անգամ հրաժարական չեմ տա, եթե ես եմ մեղավոր թող ինձ հեռացնեն»: Բայց հաղթանակից հետո անսպասելի հրաժարականի մասին խոսել է ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը: «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ զրույցում նա սենսացիոն հայտարարություն է արել. «Ազնվորեն ասեմ` հրաժարվելու ցանկություն ունեմ, քանի որ ժողովուրդն այդպես է ուզում, իսկ եթե ժողովուրդը մի բան ուզում է, ես անում եմ: Գրել է «168 Ժամ»-ը՝ հավելելով, որ այսօր տեղի կունենա Ռ. Հայրապետյանի ասուլիսը:

Daily press 10:56 13/06/2013
In the election round of World Cup 2014 the Armenian National Team has had two meetings in four days. And both matches ended with sensational results. On June 7 Armenia was defeated by Malta team with the score of 0:1, and 4 days later took victory over Danish team in Copenhagen with the score of 4:0. Though this victory made the Armenian society happy, it didn’t calm them down. Such contradicting results brought to various rumors.
The most important here is the disposition of those responsible for the Armenian Football. Just after the defeat the head Coach of the Armenian Team Vardan Minasyan told that the main guilty of failure was him. “I will not resign for the third time; let them fire me, if I am guilty.” But after the victory FFA Chairman Ruben Hayrapetyan has suddenly touched the resignation topic. He has made a sensational statement in the interview given to “Liberty” radio channel, “Frankly, I wish to resign as people want this. I do whatever the people wish,” “168 Zham” daily wrote adding that today the press conference of Ruben Hayrapetyan is to be held.