«Հայբիզնեսբանկի» վարչության նախագահը դաժան ծեծի է ենթարկվել իր աշխատասենյակում
«Հայկական ժամանակ»-ը, հղում անելով իր աղբյուրներին, գրել է, որ հունիսի 10-ի երեկոյան իր աշխատասենյակում դաժան ծեծի է ենթարկվել «Հայբիզնեսբանկի» վարչության նախագահ Սերգեյ Արզումանյանը: Նա արդեն երեք օր է, ինչ աշխատանքի չի գնում:
Բանկում շրջանառվող լուրերի համաձայն, աշխատանքային օրվա վերջին Արզումանյանի աշխատասենյակ են ներխուժել ընդգծված կառուցվածքով 4-5 երիտասարդներ, որոնք իրենց «գործը» անելուց հետո լուռ հեռացել են: Դրանից հետո դուրս է եկել Արզումանյանը, որի դեմքը անճանաչելի է եղել: Բանկի աշխատակիցների շրջանում տարածված լուրերի համաձայն, դեպքից մի կես ժամ առաջ Արզումանյանը լարված հեռախոսազրույց է ունեցել ինչ-որ մեկի հետ:
Թե ով է եղել այդ անձնավորությունը, թերթին չի հաջողվել պարզել: Սերգեյ Արզումանյանի հետ կապվելու բոլոր փորձերը անցել են ապարդյուն: Հայտնի է միայն, որ նա չի դիմել ոչ ոստիկանություն, և ոչ էլ առողջապահական որևէ հիմնարկ: Նշենք, որ Սերգեյ Արզումանյանը բանկային համակարգում է երկար տարիներ և համարվում է իր գործի պրոֆեսիոնալներից: «Հայբիզնեսբանկի» բաժնետերը Վիտալի Գրիգորյանն է որը հիմնականում բնակվում է արտերկրում:

Пресса дня 10:26 14/06/2013
Газета «Айкакан жаманак» со ссылкой на свои источники пишет, что 10 июня вечером у себя в кабинете был жестоко избит председатель правления ЗАО «Армбизнесбанк» Сергей Арзумянян. Он уже третий день не выходит на работу.
Согласно слухам, в конце рабочего дня в кабинет Арзуманяна ворвались 4-5 молодых людей. После этого Арзуманян вышел из кабинета с неузнаваемым лицом. Согласно распространенным среди сотрудников банка слухам, за полчаса до инцидента Арзуманян напряженно беседовал по телефону с кем-то.
«Изданию не удалось выяснить, с кем беседовал Сергей Арзуманян. Все попытки связаться с ним были напрасны. Известно лишь, что он не обратился ни в полицию, ни в какое-либо медицинское учреждение. Отметим, что Сергей Арзуманян долгое время работает в банковской системе и считается профессионалом своего дела», - пишет газета.