Տարածաշրջան 12:10 15/06/2013
Համացանցում հայտնվել է Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ էրդողանի նկարները, որտեղ նա, «գործադուլավորի» շապիկ հագին, մասնակցում է բողոքի ակցիայի: Ինչպես հայտնում է «Ermenihaber.am»-ը, վկայակոչելով թուրքական «Վաթան» օրաթերթի հրապարակումը, դեպքը տեղի է ունեցել 1988 թվականին, երբ Էրդողանը «Բարօրություն» կուսակցության (Refah Partisi) Ստաբուլի նահանգային կառույցի ղեկավարն էր:
Այդ ժամանակ Էրդողանն իր աջակցությունն էր հայտնում պետական կարևորագույն փաստաթղթերի հրատարակմամբ զբաղվող հրատարակչության աշխատակիցներին, որոնք աշխատավարձերի չվճարման պատճառով գործադուլ էին հայտարարել: Ցույցի ընթացքում Էրդողանը հավաստիացնում էր, որ իրենք լինելու են արդար և վճռական պայքարի մեջ մինչև խնդրի լուծումը.
«Մեր երկրում հատկապես 1980-ից հետո կառավարությունը բանվորների իրավունքների նկատմամբ լիակատար անտարբեր է, դա անհարիր է մարդու արժանապատվությանը: Մեր երկրում մեր բանվորները այնպիսի դժվարությունների առջև են կանգնած, ինչպիսին օրինակ, աշխատվարձեր չստանալն է»:
Նշվում է, որ հիշյալ գործադուլը սկսվել էր 1988 թվականի հունիսի 23-ին և ավարտվել նույն թվականի հոկտեմբերի 18-ին:

Фото из прошлого. В Сети появились свидетельства об участии Эрдогана в акциях протестах
В Сети появились фотоснимки турецкого премьера Реджепа Тайипа Эрдогана, на которых он в майке «бастующего» участвует в акции протеста. Как сообщает информационный сайт «Ermenihaber.am», ссылаясь на публикацию газеты Vatan, инцидент произошел в 1988 году, когда Эрдоган был председателем отделения Партии благоденствия (Refah Partisi) в Стамбуле.
Тогда Эрдоган поддерживал сотрудников издательства, занимающегося публикацией важных государственных документов, которые объявили забастовку из-за невыплаты зарплат. В ходе акции протеста Эрдоган заверял, что они будут вести справедливую и решительную борьбу до тех пор, пока вопрос не будет решен.
«В нашей стране правительство абсолютно безразлично к правам рабочих, в особенности после 1980-х. А это не подобает достоинству человека. В нашей стране рабочие столкнулись с такими трудностями, какой, к примеру, является невыплата зарплат», -заявлял он во время акции протеста.
Отмечается, что вышеупомянутая акция протеста началась 23 июня 1988 года и завершилась 18 октября того же года.