Իրանի ՆԳ նախարարությունը հրապարակել է նախագահական ընտրությունների նախնական արդյունքերը. Հասան Ռոհանին առջևում է
Նախօրեին Իրանում կայացած նախագահական ընտրություններից հետո ՆԳ նախարարության ընտրական գործընթացների գլխավոր վարչությունը հրապարակել է քվեարկության նախնական արդյուքները, որոնք ստացվել են մի քանի նահանգից:
Իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ ԻԻՀ ՆԳ ընտրական գործընթացների գլխավոր վարչության պետ Հոսեյնալի Նուրին հայտարարել է քվեարկության արդյուքները, համաձայն որոնց՝ 5 միլիոն 3 հազար 633 ձայնով առաջին հորիզոնականում է գտնվում ԻԻՀ ազգային անվ
տանգության բարձրագույն խորհրդում հոգևոր առաջնորդի ներկայացուցիչ Հասան Ռոհանին:
Երկրորդ տեղը զբաղեցնում է Թեհրանի քաղաքապետ Մոհամմադ Բաղեր Ղալիբաֆը (1 միլիոն 582 հազար 724), իսկ երրորդը՝ ԻՀՊԿ նախկին հրամանատար Մոհսեն Ռեզային (1 միլիոն 298 հազար 597):

Общество 12:15 15/06/2013
После состоявшихся  накануне в Иране президентских выборов главное управление по вопросам организации избирательного процесса МВД Ирана опубликовало предварительные итоги голосования, полученные из различных провинций.
По информации иранского информагентства «ФАРС», начальник главного управления по вопросам организации избирательного процесса МВД Ирана Хосейнали Нури объявил результаты голосования, согласно которым на выборах с 5 млн 3 тыс. 633 голосами лидирует представитель духовного лидера в Высшем совете национальной безопасности Хассан Рохани.
На втором месте мэр Тегерана Мохаммад Багер Калибаф (1 млн 582 тыс.724 голосов), а на третьем – бывший командующий Корпусом стражей исламской революции Мохсен Резаи (1 млн 298 тыс 597).