Հասարակություն 14:43 29/06/2013
ԼՂՀ ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հունիսի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը կանխարգելիչ քայլեր են ձեռնարկել հակառակորդի ակտիվությունը կանխելու համար և մարտագծի ողջ երկայնքով շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 300 раз. АО НКР пресекла активность противника
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 23 по 29 июня, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 300 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов.
Передовые подразделения АО НКР предприняли превентивные действия по пресечению активности противника и с уверенностью несли боевое дежурство на всей протяженности линии соприкосновения.