Սպորտ 14:18 02/07/2013
Արգենտինայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին հարձակվող Դիեգո Մարադոնան կարծում է, որ Իսպանիայի ընտրանին Կոնֆեդերացիաների գավաթի խաղարկության եզրափակչում չէր զիջի Բրազիլիայի ազգային թիմին, եթե այդ հանդիպումը կայանար չեզոք դաշտում:
«Իսպանիայի հավաքականի բախտը չբերեց, որ մրցաշարն անցկացվում էր Բրազիլիայում: Բրազիլացիները չէին հաղթի իսպանացիներին, եթե խաղն անցկացվեր չեզոք դաշտում»,- նշել է լեգենդար ֆուտբոլիստը:
Մարադոնան հերթական անգամ շեշտել է նաև, որ Լիոնել Մեսսին մինչև հիմա գերազանցում է Նեյմարին ու Քրիշտիանու Ռոնալդուին մոլորակի լավագույն ֆուտբոլիստի կոչման համար պայքարում:
«Մեսսին շարունակում է մնալ լավագույնը: Նա ավելի լավն է, քան Նեյմարն ու Ռոնալդուն»,- Մարադոնայի խոսքերը մեջբերել է goal.com-ը:

Sport 18:37 02/07/2013
Argentina legend Diego Maradona believes that Spain would not have lost the Confederations Cup final against Brazil had the game been played at a neutral venue, Goal.com reported.
The European and world champions were comfortably beaten 3-0 at the Maracana following a double from Fred either side of a Neymar strike and the 52-year-old feels the hostile environment affected Vicente del Bosque's men.
"Spain were unlucky that the tournament was being played in Brazil. They looked promising. Brazil wouldn't have beaten them had the game been played on neutral ground," he told reporters on a visit to Indonesia.
The Napoli icon then went on to praise Lionel Messi and stressed that the Barcelona star is still a cut above Neymar and Cristiano Ronaldo.
"Messi remains the best in the world. He is still a better player than Neymar and Cristiano Ronaldo."