Քաղաքական 13:27 04/07/2013
Հուլիսի 4-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների հետ նախօրոք ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն` ԵԱՀԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի պլանային դիտարկում է անցկացրել ԼՂՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ բնակավայրի մերձակայքում: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«ԼՂՀ պաշտպանության բանակի դիրքերից դիտարկումն իրականացրել են ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Խրիստո Խրիստովը /Բուլղարիա/ և Իրժի Աբերլեն /Չեխիա/: Շփման գծի հակառակ կողմից դիտարկման խումբը գլխավորել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպշիկը:
Դիտարկման առաքելությանը ղարաբաղյան կողմից ուղեկցել են ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարության և պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչները»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Region 13:45 04/07/2013
On July 4, in accordance with the arrangement reached with the authorities of the Nagorno-Karabakh Republic, the OSCE Mission conducted a planned monitoring of the line of contact between the armed forces of Nagorno-Karabakh and Azerbaijan near the village of Talish, Martakert region of NKR.
From the positions of the NKR Defense Army, the monitoring was conducted by Field Assistants of the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Hristo Hristov (Bulgaria) and Irzhi Aberle (Czech Republic).
From the opposite side, the monitoring group was led by Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk.
From the Karabakh side, the monitoring mission was accompanied by representatives of the NKR Ministries of Foreign Affairs and Defense, NKR MFA press service reported.