Արցախի նախագահ. Անհրաժեշտ է անել ամեն ինչ հողերի հնարավորինս շուտ վերականգման համար
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է շրջկենտրոն Ասկերան և հրավիրել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված շրջանում կարկտահարության հետևանքների վերացման գործընթացին:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, զեկույցներով հանդես են եկել գյուղատնտեսության նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը, Ասկերանի շրջվարչակազմի ղեկավար Սերգեյ Գրիգորյանը, համապատասխան կառույցների ներկայացուցիչներ:
Նախագահը կարևորել է բնական աղետի հետևանքների վերացման աշխատանքների պատշաճ մակարդակով կազմակերպումը` հավելելով, որ անհրաժեշտ է անել ամեն ինչ հողերի հնարավորինս շուտ վերականգման համար: Երկրի ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Economy 17:49 12/07/2013
On July 12, Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited Askeran regional center, where he held a consultation meeting on elimination of the consequences of the recent hailstorm in the region.
Minister of Agriculture Andranik Khachatryan, head of Askeran regional administration Sergey Grigoryan and representatives of the respective structures delivered reports.
The President underlined the importance of organizing works towards the elimination of the natural disaster’s consequences at a proper level, adding that it was necessary to do everything possible to recover the soils as soon as possible. He issued instructions to the heads of the concerned structures.
Prime Minister Ara Harutyunyan, Deputy Prime Minister Arthur Aghabekyan and other officials attended the meeting, reported the Central Information Department at the Artsakh President’s Office.