Արցախի նախագահ. Անհրաժեշտ է անել ամեն ինչ հողերի հնարավորինս շուտ վերականգման համար
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր այցելել է շրջկենտրոն Ասկերան և հրավիրել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված շրջանում կարկտահարության հետևանքների վերացման գործընթացին:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, զեկույցներով հանդես են եկել գյուղատնտեսության նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը, Ասկերանի շրջվարչակազմի ղեկավար Սերգեյ Գրիգորյանը, համապատասխան կառույցների ներկայացուցիչներ:
Նախագահը կարևորել է բնական աղետի հետևանքների վերացման աշխատանքների պատշաճ մակարդակով կազմակերպումը` հավելելով, որ անհրաժեշտ է անել ամեն ինչ հողերի հնարավորինս շուտ վերականգման համար: Երկրի ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Экономика 17:23 12/07/2013
11 июля президент НКР Бако Саакян посетил райцентр Аскеран, где провел рабочее совещание, посвященное процессу устранения последствий сильного града, обрушившегося на район.
Как сообщает пресс-служба главы государства, с соответствующими докладами выступили министр сельского хозяйства Андраник Хачатрян, руководитель аскеранской райадминистрации Сергей Григорян, представители заинтересованных ведомств.
Президент отметил важность организации на должном уровне работ по устранению последствий стихийных бедствий, добавив, что необходимо сделать все возможное для скорейшего восстановления земель.
Глава государства дал соответствующие поручения руководителям заинтересованных органов.
В совещании приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян, вице-премьер Артур Агабекян, другие должностные лица.