ՊԵԿ-ի միջոցառումները կազմակերպվում են բավական «էլիտար» պայմաններում
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի միջոցառումներն ամեն անգամ կազմակերպվում են բավական «էլիտար» պայմաններում։
«ՊԵԿ-ը վերջերս 1 մլն 176 հազար դրամ է ծախսել խորհրդաժողովի կազմակերպման համար։ Այդ գումարը վճարվել է «Ռենկո ԱրմԷստեյտ» ՍՊԸ-ին, որպեսզի վերջինս տրամադրի ստանդարտ՝ մեկտեղանոց 4 սենյակ՝ Ինտերնետ կապով, ինչպես նաև՝ լողավազանի, մարզասրահի և, ամենակարևորը, սաունայի ծառայություններով։ Ուշագրավն այն է, որ ՊԵԿ-ին նման ծառայություններ մատուցած «Ռենկո ԱրմԷստեյտ» ընկերությունը, ըստ իր պաշտոնական կայքի, զբաղվում է շինարարությամբ, ինչպես նաև շենքերի նախագծումով և մոնտաժումով։ Ի դեպ, ըստ պաշտոնական տվյալների՝ այս ընկերության ղեկավարը հայ չէ. տնօրենը Մարկո Ֆերակուտին է»,-գրել է «Ժողովուրդ»-ը:

Daily press 11:10 18/07/2013
Zhoghovurd daily says that the State Revenue Committee of Armenia spends huge sums to organize events.
“The Committee recently spent AMD 1 176 000 to organize a conference. The sum was paid to Renco ArmEstate Company for 4 single rooms with Internet, swimming pool, gym and sauna. It is noteworthy that Renco ArmEstate official website says that the company deals with construction and projecting of buildings. According to official information, the company’s director is Marco Ferracuti,” the paper says.