Քաղաքական 10:28 19/07/2013
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության 20-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 18-ին հանդիպում է ունեցել ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի և արտերկրում մշտական ներկայացուցչությունների պատասխանատու աշխատողների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է հանրապետության արտաքին քաղաքական օրակարգին, առկա խնդիրներին, կատարվող աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը և այլ հիմնախնդիրների:
Կարևորելով ակտիվ ու նախաձեռնողական արտաքին քաղաքականություն վարելու հրամայականը՝ նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

Политика 14:40 19/07/2013
Бако Саакян обсудил с сотрудниками МИД и постпредставительств республики внешнеполитическую повестку НКР
В рамках мероприятий, посвященных 20-летию министерства иностранных дел НКР, 18 июля президент Бако Саакян встретился с ответственными сотрудниками центрального аппарата МИД и постоянных представительств республики за рубежом.
На совещании, как передает пресс-служба президента НКР, глава государства затронул внешнеполитическую повестку республики, существующие здесь проблемы, вопросы повышения эффективности работ и другие темы.
Отметив необходимость проведения активной и инициативной внешней политики, президент Саакян дал конкретные поручения по должному выполнению работ в этом направлении.