Քաղաքական 10:28 19/07/2013
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության 20-ամյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակներում նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 18-ին հանդիպում է ունեցել ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի և արտերկրում մշտական ներկայացուցչությունների պատասխանատու աշխատողների հետ: Այս մասին հայտնում են Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է հանրապետության արտաքին քաղաքական օրակարգին, առկա խնդիրներին, կատարվող աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը և այլ հիմնախնդիրների:
Կարևորելով ակտիվ ու նախաձեռնողական արտաքին քաղաքականություն վարելու հրամայականը՝ նախագահ Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել աշխատանքների պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:

On July 18, within the framework of the 20th anniversary of the establishment of Artsakh Republic foreign ministry, President Bako Sahakyan held a working consultation with representatives of the ministry’s central staff and permanent representations abroad.
The President discused the state’s foreign policy agenda, existing problems, ways of increasing the efficiency of the activities and other issues.
Stressing the importance of imperative of waging a proactive foreign policy, President Sahakyan issued concrete instructions directed to the proper implementation of works, reported the Central Information Department at the Artsakh President’s Office.