Ադրբեջանում իսրայելցի ֆուտբոլիստների անվտանգությամբ կզբաղվի Մոսսադը
Հուլիսի 20-ին Ադրբեջանում կայանալիք իսրայելական «Մաքքաբի» և ադրբեջանական «Խազար-Լանկարան» ֆուտբոլային ակումբների հանդիպման անվտանգությունը կապահովեն Իսրայելի հատուկ ծառայությունների գործակալները, հայտնում է «Haqqin.az»-ը:
Իսրայելական կողմը անվտանգության նման միջոցները բացատրում է նրանով, որ Լանկարանը մոտ է գտնվում Իրանի հետ սահմանին: Իսրայելական հատուկ ծառայությունների ներկայացուցչի խոսքերով՝ Լանկարանն այնքան մոտ է Իրանին, որ կարծես կարելի է այն ձեռքով վերցնել:
Նշվում է նաև, որ իսրայելական կողմն անվտանգության՝ մինչ այժմ աննախադեպ միջոցներ է ձեռնարկում. «Մաքքաբի» ակումբի մարզիկների անվտանգության պահպանմամբ զբաղվում են նաև Մոսսադի գործակալները:

Израильских футболистов в Азербайджане будет охранять Моссад
Безопасность во время матча между израильским футбольным клубом «Маккаби» и азербайджанским «Хязяр- Лянкяран», который состоится 25 июля в Азербайджане, будут обеспечивать агенты спецслужб Израиля, сообщает «Хаккин.аз».
Израильская сторона объясняет эти меры предосторожности тем, что Лянкяран находится недалеко от границы с Ираном. По словам представителя израильских спецслужб, Лянкяран так близко расположен к Ирану, что до него рукой подать.
Согласно информации, израильская сторона предпринимает невиданные доселе меры предосторожности. К охране игроков клуба «Маккаби» привлечены и агенты Моссад.