Օրվա մամուլ 09:17 24/07/2013
150 դրամ սակագնի փոփոխություն դժվար թե լինի. գծատերերը կքննարկեն ուսանողներին, անապահովներին արտոնություններ սահմանելու հարցը
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, այսօր ժամը 11-ին գծատերերը պետք է կրկին գնան քաղաքապետարան և նոր գնի հետ կապված իրենց փաստարկները ներկայացնեն, նաև՝ թե ինչ փոփոխություն, բարելավում է լինելու տրանսպորտի աշխատանքում գնի ավելացման արդյունքում:
Թերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ 150 դրամ սակագնի փոփոխություն դժվար թե լինի, և պետք է կարողանան ինչ-որ ձևով ժողովրդին հասկացնել, որ դա անխուսափելի էր: Գծատերերին առաջարկվել է քննարկել, և եթե հնարավոր է ինչ-որ արտոնություններ սահմանել ուսանողների կամ սոցիալապես անապահովների համար: Ի վերջո, սակագնի փոփոխություն հնարավոր է, թե ոչ՝ պարզ կլինի այսօրվա քննարկումից հետո»:

Пресса дня 10:46 24/07/2013
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что сегодня в 11 часов владельцы маршрутных линий должны представить в мэрии Еревана свои аргументы в связи с повышением цен на проезд, а также изложить, какие изменения и улучшения намечаются в работе транспорта в результате повышения тарифа.
«Как сообщают источники издания, тариф 150 драмов вряд ли будет изменен и нужно будет как-то дать понять народу, что подорожание – неизбежно. Владельцам маршрутных линий предложено обсудить и при возможности установить какие-то льготы для студентов и социально необеспеченных лиц. Возможно изменение тарифа или нет, будет известно после сегодняшнего обсуждения в мэрии», - отмечает газета «Жаманак».