Օրվա մամուլ 09:11 25/07/2013
Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող միկրոավտոբուսների վարորդներին հրահանգվել է 100 դրամ վճարողների հետ չվիճել
Լուրերը, թե 82 համարի երթուղայինի վրա, որի գծատերն է ԱԺ պատգամավոր, գործարար Սամվել Ալեքսանյանը, ուղեվարձի թանկացումը չի ազդել, իրականությանը չեն համապատասխանում: Իրականում 150 դրամը փակցված է 82 համարի բոլոր 40 միկրոավտոբուսների վրա:
Վարորդներից Լեռնիկը երեկ «Ժամանակ»-ի թղթակցին ասել է, որ շատ քչերն են այս օրերին վճարում 150 դրամ, սակայն իրենք թույլ չեն տալիս, որ վիճաբանություն լինի, քանի որ ունեն հրաման, ներքին պայմանավորվածություն, որ եթե ուղևորը տա հարյուր դրամ, ձայն մի հանեք:

«Жаманак»: Водителям микроавтобусов запрещено спорить с пассажирами
Слухи о том, что повышение цены за проезд не повлияло на маршрутную линию № 82, владельцем которой является депутат парламента Армении, бизнесмен Самвел Алексанян, не соответствуют действительности. Об этом пишет газета «Жаманак».
«В действительности на всех 40 микроавтобусах № 82 прикреплено предупреждение о подорожании, то есть 150 драм. Накануне в беседе с нашим корреспондентом один из водителей сообщил, что в эти дни мало кто платит 150 драмов за проезд. Однако они не вступают в спор с пассажирами, поскольку есть внутренняя договоренность о том, что если пассажир платит 100 драмов, ничего не говорить», - пишет издание.