Հասարակություն 15:46 25/07/2013
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանն ու Վայոց ձորի մարզպետ Էդգար Ղազարյանը հուլիսի 24-25 մեկնել են Արցախի ՊԲ հարավ-արևելյան սահման և հանդիպել այնտեղ տեղակայված զորամասերից մեկի զինծառայողների հետ: Այս մասին Արցախից հաղորդում է Panorama.am-ի թղթակիցը:
Այնուհետև նրանք մեկնել են մարտական դիրքեր և ողջ գիշեր մնացել մարտական հենակետում՝ զինծառայողների հետ:
Panorama.am-ի հետ զրույցում Ա. Զաքարյանը նշեց, որ իրենց այցերը պարբերական բնույթ են կրում և առաջիկայում ևս հանդես կգան նման նախաձեռնություններով:

Общество 16:32 25/07/2013
Председатель парламентской комиссии по внешним сношениям Артак Закарян и губернатор Вайоц-Дзорской области Армении Эдгар Казарян 24-25 июля отправились на юго-восточную границу НКР и встретились с военнослужащими одной из дислоцированных там воинских частей Армии обороны НКР.
Как сообщает корреспондент Panorama.am, затем они отправились на боевые позиции и остались ночью с дежурящими там военнослужащими.
В беседе с корреспондентом Panorama.am Артак Закарян отметил, что подобные визиты являются периодическими и в ближайшее время они опять-таки выступят с подобными инициативами.