Սամբոյի IV միջազգային մրցաշարի բացման արարողությունը` օգոստոսի 3-ին
Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիան ՀՀ-ում «Ռուսհամագործակցություն» դաշնային գործակալության հետ համատեղ` ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանի հովանու ներքո, 2013թ. օգոստոսի 2-ից 4-ը Երևան քաղաքում անցկացնում են Խորհրդային Միության կրկնակի հերոս, օդաչու Նելսոն Ստեփանյանի անվան Սամբոյի IV միջազգային մրցաշարը:
«Ռուսհամագործակցության» ներկայացուցչության մամուլի ծառայությունից տեղեկացնում են, որ, մրցաշարի բացման արարողությունը կկայանա օգոստոսի 3-ին, ժ. 18.00, «Աշխատանք» սպորտի տանը (Ցախի 18): Մրցումները կտևեն 2 օր` օգոստոսի 3-ին և 4-ին` ժ. 10.00-14.00 «Աշխատանք» սպորտի տանը (Ցախի 18):
Կմասնակցեն մարզիկներ Հայաստանից, ԼՂՀ-ից, Ռուսաստանից (Սարատովյան, Ռոստովյան շրջաններ, Կրասնոդարի երկրամաս), Հունաստանից, Վրաստանից, Լիտվայից, Ռումինիայից:

Спорт 13:43 02/08/2013
Федерация самбо Армении совместно с Представительством Федерального агентства «Россотрудничество» в Республике Армения, под патронажем министра обороны Сейрана Оганяна с 2 по 4 августа 2013 года проводят в Ереване IV Международный турнир по самбо на призы памяти дважды Героя Советского Союза, летчика-штурмовика Нельсона Степаняна.
Как сообщает пресс-служба Представительства «Россотрудничества» в Армении, церемония открытия турнира пройдет 3 августа в 18.00 во Дворце спорта «Ашхатанк». В соревнованиях примут участие спортсмены из Армении, НКР, России (Саратовская, Ростовская области, Краснодарский край) Греции, Грузии, Литвы, Румынии.