Մշակույթ 15:25 12/08/2013
Երևանյան 7-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնը նվիրված է հայ մեծ կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի 110-ամյա հոբելյանին: Փառատոնի մեկնարկը տրվելու է սեպտեմբերի 11-ին: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնում են Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի մամուլի ծառայությունից:
Փառատոնի մեկնարկն ազդարարող համերգում ՀՊՖՆ-ի հետ ելույթ է ունենալու գերմանացի ջութակահարուհի Իզաբելլա Ֆաուստը:
Փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են Ալեքսանդր Չաուշյանը և Էդուարդ Թոփչյանը: Փառատոնը շարունակվելու է մինչև հոկտեմբերի 25 –ը:
Երևանյան 7-րդ փառատոնն իրականացվում է ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո և մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

Culture 16:29 12/08/2013
The Armenian Philharmonic Orchestra presents Yerevan 7th International Music Festival dedicated to great Armenian composer Aram Khachaturian’s 110th birthday. The festival will kick off on September 11, the press service of the Armenian Philharmonic Orchestra reported.
The festival’s opening concert will feature the Armenian Philharmonic Orchestra and German violinist Isabelle Faust.
The festival’s Artistic Directors are Alexander Chaushian and Eduard Topchjan.
The festival will run until October 25.
The festival is held under the High Patronage of First Lady of Armenia Mrs. Rita Sargsyan and is supported by the Ministry of Culture of the Republic of Armenia.