Մշակույթ 15:25 12/08/2013
Երևանյան 7-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնը նվիրված է հայ մեծ կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի 110-ամյա հոբելյանին: Փառատոնի մեկնարկը տրվելու է սեպտեմբերի 11-ին: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնում են Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի մամուլի ծառայությունից:
Փառատոնի մեկնարկն ազդարարող համերգում ՀՊՖՆ-ի հետ ելույթ է ունենալու գերմանացի ջութակահարուհի Իզաբելլա Ֆաուստը:
Փառատոնի գեղարվեստական ղեկավարներն են Ալեքսանդր Չաուշյանը և Էդուարդ Թոփչյանը: Փառատոնը շարունակվելու է մինչև հոկտեմբերի 25 –ը:
Երևանյան 7-րդ փառատոնն իրականացվում է ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո և մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:

Культура 16:02 12/08/2013
Седьмой ереванский международный музыкальный фестиваль, который пройдет в столице Армении с 11 сентября  по 25 октября, будет посвящен 110-летию великого армянского композитора Арама Хачатуряна. Об этом Panorama.am сообщили в пресс-службе Государственного филармонического оркестра Армении.
На концерте, знаменующем открытие фестиваля, вместе с Государственным филармоническим оркестром Армении выступит известная немецкая скрипачка Изабелла Фауст.
Художественные руководители фестиваля – Александр Чаушян и Эдуард Топчян.
Седьмой ереванский международный музыкальный фестиваль проводится под высоким патронажем первой леди Армении Риты Саргсян, при содействии Министерства культуры Армении.