Աշոտյանը պատրաստ է լսել ակցիայի մասնակիցներին, բայց նրանք վերև չեն բարձրանում
Վարձավճարների թանկացումից դժգոհ քաղաքացիներն այսօր բողոքի ակցիա են անցկացնում կրթության և գիտության նախարարության դիմաց` պահանջելով, որ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանը իջնի և լսի իրենց:
ԿԳՆ ներկայացուցիչը բողոքի ակցիայի մասնակիցներին հայտնեց, որ Աշոտյանը պատրաստ է նախարարությունում ընդունել բոլոր մասնակիցներին ու լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին: Սակայն բողոքի ակցիայի մասնակիցները հրաժարվեցին վերև բարձրանալ, դա որակելով կուլիսային քննարկում, ապա կրկնեցին պահանջը, որ Աշոտյանն իջնի իրենց հետ հանդիպման:
Հիշեցնենք, որ երեկ քաղաքացիները բողոքի ակցիա էին անցկացնում կառավարության շենքի դիմաց` պահանջելով, որ անձամբ վարչապետը իջնի և վերցնի իրեն ուղղված բաց նամակը: Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այդպես էլ չիջավ:

Society 14:46 13/08/2013
A group of citizens staged a protest outside the Armenian Education Ministry, demanding that Minister Armen Ashotyan come down and listen to them. They demand to review tuition fees which will be increased in a number of universities beginning the new academic year.
A Ministry official told the protesters that Ashotyan is ready to receive them and journalists at the Ministry, but they refused the offer and repeated that they demand that the Education Minister come down to talk to them.
Yesterday, a group of citizens held a protest near the government building with the same demand. The protesters demanded a meeting with Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan in order to hand him over a letter stating their demands. But he did not come down to them.