Ոստիկանների կողմից բերման ենթարկվելու մասին Սուխուդյանը տեսանյութ է տարածել (տեսանյութ)
Կոմիտաս 5 հասցեում օգոստոսի 24-ին ոստիկանների ու քաղաքացիների միջև տեղի ունեցած միջադեպի ու մարդկանց բերման ենթարկելու մասին ակտիվիստ Մարիամ Սուխուդյանը տեսանյութ է տարածել: Այդ տեսանյութում երևում է` ինչպես է Արգիշտի Կիվիրյանը ոստիկանության բաժանմունքում, գետնին նստած:
Ավելի վաղ Panorama.am-ը տեղեկացրել էր, որ օգոստոսի 24-ին «Armtoday.info»-ի համակարգող Արգիշտի Կիվիրյանը ոստիկանության մեքենայի մեջ ծեծի էր ենթարկվել, ինչի հետևանքով տեղափոխվել էր վերակենդանացման բաժանմունք: Բժիշկները նրա մոտ ախտորոշել էին ուղեղի ցնցում: Այդ օրը ոստիկանությունից հայտարարեցին, որ ոստիկանության տարբեր բաժիններ բերման են ենթարկվել 26 քաղաքացիներ:
Այսօր արդեն ակտիվիստ Անի Կաղինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Նոր խոսեցի Կոմիտաս 5-ի բնակիչներից մեկի հետ: Ամեն բան շատ խաղաղ է, չկան կարմիր բերետավորները, շինարարները: Մի խոսքով, սա էլ եմ ուզում գրանցել մեր ժամանակավոր հաղթանակների ցուցակում: Շնորհավորում եմ բոլորիս...»:

Активист-эколог М. Сухудян распространила видеоматериал в связи с событиями вокруг «элитной высотки» в Ереване
В связи с инцидентом между полицейскими и гражданами на одной из центральных улиц Еревана, по адресу Комитаса, 5, а также задержанием людей активист-эколог Мариам Сухудян распространила видеоматериал, в котором видно, как задержанный координатор сайта Armtoday.info Аргишти Кивирян в отделении полиции сидит на полу.
Ранее Panorama.am сообщал, что 24 августа в соответствующее отделение полиции был подвергнут приводу также Аргишти Кивирян. Согласно сообщению, «в его отношении было применено насилие в полицейском автомобиле, после чего он был перевезен в Арабкирский отдел полиции». По сведениям источника, после этого А. Кивиряна якобы доставили в больницу. Медики диагностировали у него сотрясение мозга. В тот же день в полиции заявили, что в разные отделы полиции были подвергнуты приводу 26 граждан.
Сегодня активист Ани Кагинян на своей страничке в Facebook написала: «Недавно я говорил с одним из жителей здания по адресу Комитаса, 5. Там царит мирная атмосфера, сотрудников спецназа МВД и строителей там нет. Словом, это можно считать одной из наших временных побед. Поздравляю всех нас…».