Ռուս լրագրողներն ու հասարակական գործիչները Արցախում են
Օգոստոսի 26-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Ստեփանակերտ ժամանած մի խումբ ռուսաստանյան լրագրողների և հասարարական գործիչների։
Արցախի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը ողջունել է պատվիրակության անդամներին և ընդգծել նման այցելությունների կարևորությունը ռուսաստանյան հանրության մոտ ԼՂՀ-ի և նրանում տեղի ունեցող քաղաքական և տնտեսական գործընթացների վերաբերյալ ճշգրիտ և անաչառ պատկերացում ձևավորելու գործում ։
Հանդիպման ընթացքում Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է Ադրբեջանի և Լեռնային Ղարաբաղի միջև հակամարտության կարգավորման գործընթացի ներկա փուլը և պատասխանել է հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, տարածաշրջանային գործընթացներին և ԼՂՀ-Ռուսաստան հարաբերություններին վերաբերող բազմաթիվ հարցերին:

Society 17:48 26/08/2013
On August 26, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic Karen Mirzoyan received a group of Russian journalists and public figures who were in Stepanakert on a visit.
The Minister welcomed the members of the delegation and stressed the importance of such visits in forming a truthful and objective picture of the NKR and political and economic processes taking place there among the Russian public.
Karen Mirzoyan briefed on the current stage of settlement of the conflict between Azerbaijan and Nagorno-Karabakh and answered many questions concerning prospects of the conflict resolution, regional developments and relations between the NKR and Russia, the NKR MFA press service reported.