Քաղաքական 11:58 28/08/2013
«Բաշար ալ-Ասադի՝ գաղտնի Թեհրան մեկնելու մասին տեղեկատվությունը ծիծաղելի է»,-այդ մասին իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալությանը տված հարցազրույցում նշել է ԻԻՀ ԱԳՆ մամլո խոսնակ Սեյյեդ Աբբաս Արաղչին:
Իրանական աղբյուրի հաղորդմամբ՝ իսրայելական ԶԼՄ-ները տեղեկատվություն են տարածել, թե իբր Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը երեքշաբթի գիշերը ընտանիքի հետ վայրէջք է կատարել Թեհրանի «Իմամ Խոմեյնի» օդանավակայան:
«ՄԵՀՐ»-ը հավելում է, որ միջազգային երթուղիները սպասարկում է «Մեհրաբադ» օդանավակայանը, իսկ «Իմամ Խոմեյնին» ներքին չվերթներն է սպասարկում:

Общество 12:26 28/08/2013
«Информация о тайной поездке Башара Асада в Тегеран вызывает смех»,– об этом в интервью иранскому информагентству «МЕХР» заявил пресс-секретарь МИД Ирана Сейед Аббас Аракчи.
По информации иранского источника, израильские СМИ распространили информацию о том, что якобы во вторник ночью самолет, на борту которого находились президент Сирии Башар Асад с семьей, совершил посадку в тегеранском аэропорту имени Имама Хомейни.
Источник также добавляет, что международные рейсы обслуживает аэропорт «Мехрабад», а аэропорт имени Имама Хомейни обслуживает внутренние рейсы.