Ալրաղացի Լյովիկին պատկանող հյուրանոցը ևս երեք տարով կազատվի ավելացված արժեքի հարկից
ՀՀ կառավարությունն իր առաջիկա նիստում որոշում կընդունի «Ախթամար» հյուրանոցային համալիրին ևս երեք տարով ավելացված արժեքի հարկից ազատելու մասին: «Ախթամարը» պատկանում է հայտնի Լևոն Սարգսյանին՝ Ալրաղացի Լյովիկին:
«Հայկական ժամանակ»-ը գրել է. «Ալրաղացի Լյովիկի այս «օբյեկտը» կառավարությունից հարկային արտոնություն է ստանում արդեն երրորդ անգամ: Պաշտոնապես ձևակերպվում է, որ «Ախթամարը» նպաստում է զբոսաշրջության զարգացմանը, աշխատատեղեր է ստեղծում և այլն: Բայց փաստն այն է, որ ընդամենը 50 տեղանոց այս հյուրանոցը աշխատում է արդեն 3 տարի և այնքան քիչ ընթացիկ հարկեր է վճարում, որ չի հայտնվում նույնիսկ 1000 հարկատուների ցանկում»:

Daily press 10:45 04/09/2013
During its next meeting, the Armenian government will take a decision to exempt Aghtamar Hotel Complex belonging to Levon Sargsyan (Flour Mill Lyovik) from VAT for another 3 years, Haykakan Zhamanak says.
According to the paper, it is the third time the hotel receives tax privilege. It is written in official records that Aghtamar boosts tourism, creates jobs, etc. But the fact is that this 50-room hotel has been operating for 3 years now and pays so little in taxes that even does not enter the list of 1000 taxpayers.