«Բիլայնի» աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել Մեծ Բրիտանիայի քաղաքացուն
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով, սեպտեմբերի 3-ին լուրջ միջադեպ է տեղի ունեցել Երևանի Հյուսիսային պողոտայում: Թերթի աղբյուրները փոխանցում են, որ Հյուսիսային պողոտայում գտնվող «Բիլայն» ընկերության աշխատակիցները հանկարծակի վիճաբանության մեջ են մտել Մեծ Բրիտանիայի մի քաղաքացու հետ:
Վեճը շարունակվել է փողոցում, որտեղ «Բիլայն»-ի աշխատակիցները ծեծի են ենթարկել նշված քաղաքացուն: Արդյունքում նա լուրջ մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է Երևանի թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց: «Այս միջադեպը վկայում է այն իրողությունը, որ մեր երկրում հասարակությանը ծառայություն մատուցելու կոչված ընկերությունը, այս դեպքում «Բիլայնը», իրականում իրենց պահում են «աղայի» կեցվածքով, այլ ոչ թե հաճախորդի սպասարկուի»-մեկնաբանել է թերթը:
ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից հաստատել են «Ժողովուրդ»-ի տեղեկությունը`հավելելով, որ նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:

Пресса дня 11:26 06/09/2013
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что 3 сентября на Северном проспекте Еревана произошел серьезный инцидент. Источники издания сообщают, что сотрудники находящейся на Северном проспекте компании «Билайн» вступили неожиданно в спор с неким гражданином Великобритании.
Спор продолжился на улице, где сотрудники «Билайн» избили вышеуказанного британца. В результате, последний с серьезными телесными травмами был доставлен в университетскую больницу №1 Еревана. «Этот инцидент свидетельствует о том, что призванные служить обществу компании, в данном случае «Билайн», ведут себя, как «хозяева», а не как «обслуживающий клиента персонал», - комментирует газета.
В пресс-службе Полиции Армении подтвердили эту информацию, добавив, что назначена судебно-медицинская экспертиза.