Քաղաքական 13:45 07/09/2013
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, սեպտեմբերի 1-ից 7-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 200 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ՊԲ առաջապահ զորամասերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և շփման գծի ողջ երկարությամբ շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За неделю Азербайджан нарушил режим перемирия в Нагорном Карабахе около 200 раз. АО НКР пресекла активность противника
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил за период с 1 по 7 сентября, согласно оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, было зафиксировано порядка 200 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, передовые подразделения азербайджанских сил из оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов.
Передовые подразделения АО НКР дали соразмерный ответ на наступательные действия противника, армянские военнослужащие с уверенностью несли боевое дежурство на всей протяженности линии соприкосновения.