Տարածաշրջան 13:52 14/09/2013
Իրանի և Ադրբեջանի միջև առևտրաշրջանառության ծավալները նվազել են. 539 միլիոնից հասնելով 263 մլն դոլարի
«2012թ. տվյալներով Իրանի և Ադրբեջանի միջև առևտրաշրջանառության ծավալները կազմել են 263 մլն. դոլար»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը՝ հղում անելով ադրբեջանական «stat.gov.az» կայքին:
Տեղեկատվության մեջ նշվում է, որ եթե 2007թ. Իրանի և Ադրբեջանի միջև առևտրաշրջանառության ծավալները կազմել են 539 մլն. դոլար, ապա 2012թ. այն նվազել է՝ հասնելով 263 միլիոնի:
Նկատենք, որ Իրանի և Հայաստանի միջև առևտրաշրջանառությունը 2007թ. կազմել է շուրջ 200 մլն. դոլար: Զարգացման հայկական գործակալության պաշտոնական կայքի համաձայն՝ 2012թ. Հայաստանի և Իրանի առևտրաշրջանառության ծավալները ավելացել են՝ հասնելով 317,7 միլիոն դոլարի:

Разное 14:14 14/09/2013
Объемы торгового оборота между Ираном и Азербайджаном сократились, от 539 млн достигнув 263 млн долларов
«По данным на 2012 год, объемы торгового оборота между Ираном и Азербайджаном составили 263 млн долларов»,– об этом сообщает иранское информагентство «ИСНА», ссылаясь на азербайджанский сайт «stat.gov.az».
Согласно информации, если в 2007 году объемы торгового оборота между Ираном и Азербайджаном составляли 539 млн долларов, то в 2012 году они сократились до 263 млн.
Отметим, что в 2007 году объемы торгового оборота между Ираном и Арменией составили около 200 млн долларов.
По информации официального сайта Армянского агентства развития, в 2012 году объемы торгового оборота между Арменией и Ираном увеличились, достигнув 317,7 млн долларов.