ԵՊՀ-ի բուֆետները փակվել են. համալսարանը ցանկանում է իր ձեռքը վերցնել այդ բիզնեսը
Նոր ուստարվա մեկնարկից հետո ԵՊՀ մի շարք ֆակուլտետների, այդ թվում կենտրոնական մասնաշենքի 2 բուֆետները չեն գործում: Ուսանողները դժգոհել են, որ դասամիջոցներին ստիպված են այս ու այն կողմ վազել` ուտելու համար:..
«Հրապարակ»-ին հաջողվել է պարզել, որ խնդիրն իրականում կապված է համալսարանի և համալսարանի բուֆետները շահագործող ընկերության հետ: Մինչ նոր ուստարին, բուֆետները շահագործել է «Բարև, լանչ» ընկերութւոնը: Իսկ հիմա, դադարեցնելով ընկերության հետ կնքած պայմանագիրը, համալսարանը ցանկանում է այդ բիզնեսը իր ձեռքը վերցնել:
ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանը թերթի հետ զրույցում հաստատել է, որ իրենք են դադարեցրել պայմանագրերը. «Ուսանողներից դժգոհություն է եղել, դադարեցրել են»,-ասել է ռեկտորը: «Բարև, լանչ»-ը պատկանում է «Հին Էրիվան» ռեստորանային համալիրի սեփականատեր Մանվել Տեր-Առաքելյանին: Հիմա այդ կոնֆլիկտը կապված է հենց նրա հետ: Վերջինս սակայն նշել է, որ հիմա ինքը կապ չունի բուֆետների շահագործման հետ:

«Грапарак»: Властная элита не может сориентироваться, в каком мероприятии участвовать 28 сентября
Газета «Грапарак» пишет, что 28 сентября властная элита окажется в довольно сложном положении, поскольку в этот день должны состояться два важных события.
Как отмечает издание, в этот день депутат парламента от РПА Самвел Алексанян решил крестить своих детей, а экс-мэр Еревана Карен Карапетян устроить свадьбу сына своего брата.
«Приглашенные не могут сориентироваться, на каком мероприятии присутствовать. Однако поскольку оба мероприятия намечены в Разданском ущелье, следовательно, в ресторанных комплексах «Парвана» и «Флоренция», истеблишмент решил переместиться из одного ресторана в другой», - пишет издание.
Отметим, что крестным детей Самвела Алексанян будет небезызвестный Самвел Карапетян – собственник группы компании «Ташир».