ԱՄՆ-ում հայկական պանրի որոշ տեսակների մեջ վնասակար նյութեր են հայտնաբերվել և արգելել վաճառքը
ԱՄՆ-ի կառավարության Առողջապահության և հանրային ծառայությունների վարչությունը, իր ինտերնետային կայքում պաշտոնապես հայտարարել էր արտասահմանից ներկրվող այն սննդամթերքների անունը, որոնցում հայտնաբերվել են վնասակար նյութեր:
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթը գրում է, որ այդ «սև» ցուցակում տեղ էր գտել նաև Հայաստանում գործող «ԱՄՄ» ՍՊԸ-ն, իր «Լոռի» տեսակի պանրով, որի վաճառքի վրա Միացյալ Նահանգներում արգելանք է դրվել: Սննդամթերքում հայտնաբերվել է աղիքային բակտերիա:
«ԱՄՄ» ընկերության մենեջեր Աստղիկ Հակոբյանը «Հայկական ժամանակ»-ի թղթակցի հետ զրույցում ուշագրավ հայտարարություն է արել այս կապակցությամբ. «Իմ կարծիքով, մի տեսակ քաղաքական ենթատեքստ կա այստեղ»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ ընդամենը նմուշ էին ուղարկել ԱՄՆ՝ փորձի համար:

Пресса дня 10:33 20/09/2013
Управление пищевых продуктов и медикаментов департамента здравоохранения и общественных услуг США опубликовало на официальном сайте наименования продуктов, ввоз которых запрещен запрет из-за обнаруженных в них вредных веществ.
Как сообщает газета «Айкакан жаманак», в «черный список» ведомства попал армянский сыр сорта «Лори» компании ООО «АММ», на продажу которого в США наложен запрет. В сыре обнаружена кишечная палочка.
«В беседе с нашим корреспондентом менеджер компании «АММ» Астхик Акопян в этой связи заявила: «На мой взгляд, во всем этом есть какой-то политический подтекст». При этом она отметила, что в США был отправлен лишь образец сыра для пробы», - пишет издание.